Microsoft twierdzi, że Marvel’s Wolverine wyjdzie w 2023 roku. Dobre sobie!

Marvel's Wolverine tylko dla dorosłych. Poleje się krew
Newsy PS5

Ale jak to? Microsoft? Otóż tak – dokumenty firmy wskazują na 2023 rok premiery Marvel’s Wolverine. To świetna wiadomość, ale… ciężko w nią uwierzyć.

Marvel’s Wolverine to produkcja przeznaczona wyłącznie na PS5, o której nie wiemy zbyt wiele. PlayStation zapowiedziało kolejny projekt autorów Marvel’s Spider-Man jakiś czas temu, ale od tamtej pory jest cicho. Ba, na tyle cicho, że fani musieli wziąć sprawy we własne ręce i wyobrazić sobie grę.

Nowe wieści w sprawie gry odnaleziono w… dokumencie Microsoftu. Firma obecnie toczy zawizięty bój z Sony na temat przejęcie Activision Blizzard, któremu sprzeciwia się brytyjska organizacja związana z konkurencją. Gigant z Redmond, aby udowodnić, że ich transakcja nie zaboli graczy PlayStation, przygotował wiele dokumentów analizujących obecną sytuację na rynku. W jednym z nich pojawia się docelowa data premiery Marvel’s Wolverine.

Seria tytułów na wyłączność dla PlayStation, przygotowana na premierę w 2023 roku, w tym Spider-Man 2, Wolverine.

– czytamy w dokumencie CMA

Oczywiście – „zieloni” muszą regularnie badać rynek i analizować ruchy swojej konkurencji (Sony i Nintendo). Problem w tym, że ich wewnętrzne raporty mogą mijać się z prawdą, bo de facto nie pochodzą od źródła. Insomniac pracuje obecnie nad Spider-Man 2 oraz Wolverine’em, a premiera tego pierwszego zaplanowana jest na 2023 rok. Obstawiam, że raczej drugą jego połowę. Nie ma raczej szans, aby Wolverine mógł tak szybko ukazać się na rynku, a deweloperzy wydaliby dwie gry AAA w tym samym czasie. Jak dla mnie Microsoft nie tyle się myli, ile po prostu wprowadza w błąd brytyjskiego regulatora, którego stara się uspokoić w sprawie akwizycji Activision Blizzard. Data 2024/2025 wydaje się o wiele bardziej prawdopodobna.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie