Co z Lords of the Fallen 2? Nowe informacje wskazują na możliwy pokaz gry

Lords of the Fallen
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Lords of the Fallen 2 powstaje i ma się chyba całkiem nieźle. W internecie pojawiły się nowe informacje zdradzające orientacyjną datę pokazu gry.

Polski soulslike powraca, ale raczej nie ma się co spodziewać premiery w tym roku.

Lords of the Fallen 2 z premierą w 2023 roku

LOTF okazało się niezwykle przyjemną grą, która jednak nie przesunęła granic raczkującego wtedy gatunku soulslike. CI Games nadal chce eksplorować wykreowane przez siebie uniwersum, choć za kontynuację odpowiada hiszpańskie studio. W internecie dostępne jest sprawozdanie finansowe za poprzedni rok, w którym pojawiło się parę informacji na temat produkcji.

Okazuje się, że LOTF2 ma być największą produkcją w dorobku firmy. Jej premiera początkowo miała odbyć się w bieżącym roku, ale teraz trzeba czekać do 2023.

Projekt jest rozwijany w Barcelonie w Hiszpanii, a dodatkowe talenty rozwojowe znajdują się w Rumunii, Wielkiej Brytanii i Francji. Nasze studio, składające się z ponad 60 wewnętrznych deweloperów, współpracowało ściśle z innymi deweloperami z różnych dziedzin przy tworzeniu gry, która znajduje się obecnie w zaawansowanym stadium produkcji.

– czytamy w raporcie rocznym CI Games

Firma przyznaje, że zamierza ruszyć z kampanią marketingową w trzecim kwartale tego roku. Oznacza to, że najpewniej wtedy dostaniemy więcej informacji oraz odbędzie się większy pokaz gry. Oczywiście istnieje szansa, że już w trakcie letnich wydarzeń „growych” twórcy zajawią nadchodzącą produkcję. Wiemy za to, że należy spodziewać się znacznie ulepszonego i przemodelowanego systemu walki. To już coś! Mam nadzieję, że twórcy od czasu premiery „jedynki” dokładnie przestudiowali ewolucję soulslike i tym razem wydadzą coś, co może konkurować z największymi. Niestety, nie znamy zbyt wielu informacji dotyczących samej rozgrywki, ale projekt świata w pierwszej części wydawał się na tyle solidny, że jestem dobrej myśli.

Oprócz LOTF2 CI Games szykuje także kolejną część Sniper: Ghost Warrior, która znajduje się w pełnej produkcji. Za projekt odpowiada studio liczące obecnie 50 osób, ale wspomagają ich zewnętrzni deweloperzy. Powstaje także tajemniczy Project: Survival. To oparta na Unreal Engine 5 survivalowa gra, o której nie wiemy nic więcej. Zapewne to też się również zmieni, gdyż wydawca najpewniej bardzo liczy na nowe IP w swoim portfolio. Czy to jednak trochę nie za późno na gry typu survival?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie