Logo PlayStation mogło wyglądać jak latające talerze. Oto 20 odrzuconych prototypów

logo-PlayStation
Newsy PS Vita PS2 PS3 PS4 PS5 Retro

Znane na całym świecie logo PlayStation mogło wyglądać zupełnie inaczej. Sony, przed wypuszczeniem na rynek pierwszej generacji swojej konsoli, miało w czym przebierać.

Wiem, że to „stare jak świat” i „po co pan redaktorek o tym pisze”, ale piszę, ponieważ nie każdy ma świadomość, jak mogło wyglądać logo PlayStation, które jest obecne w domach milionów graczy. Temat przypomniał jeden z użytkowników forum Reddit, podrzucając graficzkę z prototypami sprzed wielu, wielu lat.

Logo PlayStation. Dobrze, że wybrano to co mamy

Jak możecie zobaczyć na poniższej grafice, logo łączyło w zasadzie jedno – napis z nazwą konsoli. Widać, że Sony było pewne, iż chce mieć „PlayStation” w logotypie, ale co do elementu graficznego, dano wolną rękę grafikowi.

Wśród propozycji przewija się sporo takich, w których widzimy mniej lub bardziej „zamaskowane” litery PS. Ale są i takie, które bazują na całkowicie innej koncepcji. Pierwsze nawiązuje do opadających płyt CD, choć w pierwszej chwili miałem skojarzenie z latającymi talerzami. Płytki pojawiają się również w dwóch innych projektach, z czego jeden jest szczególnie nieciekawy i wygląda jak dwa… kleksy.

Jedynie dwa ostatnie koncepty wyglądają niemal identycznie jak wybrane ostatecznie logo konsoli. Ale nie wiem jak Wy, dla mnie to obecne jest po prostu najlepsze i cieszę się, że Sony postawiło właśnie na ten projekt.

Logo PlayStation – grafiki koncepcyjne
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie