PlayStation - logo widoczne przy uruchomieniu gry z konsoli PSX

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Wystarczyło „zaledwie” 26 lat, aby fani PlayStation odkryli ten sekret

Po wielu latach od premiery pierwszej konsoli stacjonarnej PlayStation odkryto sekret grafiki, która za każdym razem wyświetla się podczas uruchamiania gry. Okazuje się, że słynne logo marki jest w rzeczywistości modelem 3D.

Na tę ciekawostkę natrafiliśmy na łamach serwisu PSU. Po ponad 26 latach od premiery PSX-a okazuje się, że słynne, kolorowe logo jest renderowanym w czasie rzeczywistym obiektem 3D. Jak możecie zobaczyć na poniższych Tweetach, część śmiałków wykorzystała już wspomniany model do stworzenia wizualizacji. Szczerze mówiąc, dziwnie zobaczyć tę grafikę z zupełnie innej perspektywy po takim czasie niewiedzy.

Szczególnie wartym uwagi jest krótkie nagranie, które możecie zobaczyć powyżej. Przedstawia ono idealnie odtworzony w Unreal Engine loading screen. Szczególnie zwróciłem uwagę na fakt, że dłuższy fragment litery „P” nie jest tak samo gruby jak litera „S”. Moja serce perfekcjonisty w tym momencie krwawi i już nie będę w stanie w ten sam sposób na to spojrzeć.

W ostatnim czasie nie brakuje na naszej stronie innych ciekawostek ze świata gier, które czekały latami na odkrycie. Jeszcze niedawno pisałem o sekrecie jednego ze znaków w rodzimym Wiedźmin 3: Dziki Gon. Artykuł, który mam na myśli, znajdziecie pod tym linkiem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się