Kto wygra rywalizację PS4 vs. Xbox One? Pachter już wie

Znany wróżbita snuje plany dotyczące konsol kolejnej generacji. Jeśli nie wiesz co kupić w najbliższym czasie, odpowiedź jest jasna.

Michael Pachter to jeden z najbardziej znanych analityków branży elektronicznej rozrywki. Raz się myli, raz mówi niczym znany dziennikarz, czyli jak jest. Wielu z nim może się nie zgadzać, ale przyznać trzeba, że jego analizy mimo wszystko skłaniają do refleksji. Nawet wtedy, kiedy z oparów ziołowej herbatki przepowie, ile PS4, Xboksa One s oraz Wii U sprzeda się w ciągu najbliższych 10 lat. Na pierwszy ogień idzie Nintendo. Słuchamy…

Próg 30 milionów będzie ustalony. Jeśli jesteś fanem Nintendo, który jęczy z powodu mojej opinii o Wii U – przestań, zapchaj sobie usta pieniędzmi i kup tę konsolę – radzi analityk. Co do PS4 to tutaj sugeruje około 100-120 milionów sprzedanych sztuk, a Microsoft może liczyć na 90-110 milionów. Czyżby nadchodzącą generację miało wygrać Sony? Zdaniem Pachtera tak właśnie będzie. Ale to nie wszystko.


Konsole mogą nie mieć znaczenia za 10 lat. Rozszerzyliśmy rynek poza hardkorowego klienta. Mamy dziesięć razy większą grupę odbiorców, niż internet i sześć razy większą, niż sprzęty mobilne. Myślę, że pewnego dnia będziecie mogli zagrać w każdą grę, wszędzie i na obojętnie jakim urządzeniu – prognozuje Pachter.

To zdaje się wizja, której nie powstydziłby się nawet Krzysztof Jackowski.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Alek

    E tam. Tak samo mówili jak wkraczało PS3. Że niby Blu-Ray będzie ostatnim nośnikiem fizycznym i PS4 już nie będzie jako konsola stacjonarna, tylko usługa i co? Za duży rynek płyt itd., żeby to wszystko likwidować.

  • Bartek

    Niestety obawiam się,że nadchodzącą wielkimi krokami generacja konsol będzie ostatnią. PlayStation 5 zapewne nie będzie pełnoprawnym sprzętem, a usługa pozwalającą uruchamiać gry na różnych urządzeniach.

0 Shares
Share
+1
Tweet