Jane Campion

Agata Wierzbicka

W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.

0 komentarzy

„Głośne i niedorzeczne”. Jane Campion dołącza do krytyków filmów superbohaterskich

Jane Campion w rozmowie z Variety wypowiedziała się na temat filmów z superbohaterami. Według laureatki Oscara są one „głośne i niedorzeczne”.

Niedawno na ten temat wypowiedział się w niewybrednych słowach Ridley Scott, teraz do grona krytyków dołączyła Jane Campion. Laureatki Oscara z 1994 roku zapytano o to, czy kiedykolwiek zdecyduje się na nakręcenie produkcji z superbohaterami:

„Myślę, że najbezpieczniej będzie powiedzieć, że nigdy tego nie zrobię. [Te filmy] są głośne i niedorzeczne. Czasami można się przy nich pośmiać, ale nie rozumiem, o co chodzi z tymi pelerynami i dorosłymi mężczyznami w obcisłych strojach. Dla mnie wyglądają jak wyjęci z pantomimy”.

– powiedziała Campion w materiale dla Variety.

Jane Campion jest laureatką Oscara oraz Złotej Palmy w Cannes za film Fortepian. 1 grudnia na platformie Netflix polscy widzowie będą mogli zobaczyć jej najnowsze dzieło, czyli Psie pazury. W produkcji opartej na powieści Thomasa Savage’a zagrali m.in. Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Kodi Smit-McPhee oraz Jesse Plemons.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%