Diablo Immortal na smartfonach to prawdziwy pożeracz miejsca. Nawet 10 GB na dodatkowe pliki!

Diablo Immortal na smartfonach to prawdziwy pożeracz miejsca. Nawet 10 GB na dodatkowe pliki!
Mobile Newsy PC

W hit Blizzarda w wersji mobilnej możemy grać już teraz. Niestety, niezła grafika niesie za sobą szereg problemów, w tym te związane z dostępnym miejscem na urządzeniu. Ile zajmuje Diablo Immortal?

Blizzard wziął nas wczoraj z zaskoczenia, bo wypuścił Diablo Immortal przedwcześnie. Nie było to jednak żadnym błędem – po prostu firma postanowiła umożliwić rozgrywkę przed oficjalną premierą. Ta zaplanowana została na dzisiaj, czyli 2 czerwca. Potencjalny hit od legendarnego producenta zadebiutuje już o godzinie 19:00 w wersji na PC. Oczywiście cały czas możemy pobierać i grać w wersję gry na urządzenia mobilne.

No właśnie – „pobierać”. Nie od dziś wiadomo, że gry mobilne od pewnego czasu mogą dorównywać niektórym pozycjom z PC. Technologia, grafika i skala znacznie się rozwinęły. Teoretycznie jest to dobra wiadomość, ale gracze muszą być przygotowani na pobieranie dużych plików. Nikogo raczej nie dziwią „wielu-gigowe” gry na Androida czy iOS, ale w przypadku Diablo lepiej przygotować sporo wolnego miejsca. Za świetną oprawą idzie również nieco mniej „świetna” ilość potrzebnej przestrzeni dyskowej.

Ile zajmuje Diablo Immortal na różne urządzenia?

Tytuł w wersji na Androida pobiera się, wymagając od nas „na start” 2,4 GB wolnego miejsca. Tak, wiem, nie jest to dużo. Tylko praktycznie od razu po włączeniu aplikacji musimy przygotować się na dodatkowe pliki. Tymi na szczęście możemy zarządzać, jednak łącznie będziemy musieli przygotować niecałe 10 GB. Nie musimy jednak pobierać wszystkiego od razu. Największe zasoby to w zasadzie mus, jeżeli chcemy móc rozkoszować się pełną grą i wszystkimi dostępnymi lokacjami od razu. Na szczęście możemy zrezygnować z „Zasobów HD”, które wymagają 1,1 GB i swobodnie zarządzać rozmiarem gry. Polecamy więc korzystanie z Wi-Fi.

W przypadku iOS jest podobnie, choć tytuł ten zajmuje nieco więcej. Początkowo musimy mieć 3,5 GB wolnej przestrzeni (4,5 GB z dokumentami w plikach). Tutaj również będziemy musieli ściągnąć dodatkowe lokacje, które zajmuje od kilkuset mega do nawet ponad 1 GB.

Wersja na PC wymaga 24 GB, czyli wyraźnie więcej niż jej „mniejszy odpowiednik”. Na razie ciężko opisywać widoczne graficzne ulepszenia, ale przekonamy się o różnicach w tych wersjach, gdy tytuł ostatecznie ukaże się na PC.

Jeżeli tak, jak ja czekacie na wersję na komputery osobiste – zapraszam do krótkiego poradnika, dzięki któremu unikniecie ewentualnego zawodu. Znaki na niebie i w piekle (no Diablo w końcu, nie?) i tak wskazują na kolejny sieciowy hit.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie