Wybitna sprzedaż Hogwarts Legacy. Będzie więcej gier, w tym „seria” projektów

Hogwarts Legacy z wybitną sprzedażą. Będzie więcej gier - to oficjalne
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy sprzedało się tak dobrze, że Warner Bros. nie odpuszcza. Firma zapowiedziała więcej projektów, w tym nową „serię” dla fanów.

Szef Warner Bros. David Haddad przyznał dla Variety, że sprzedaż Hogwarts Legacy na całym świecie przekroczyła próg 22 milionów sprzedanych egzemplarzy. Sukces jest więc gigantyczny, a zdaniem CEO to „najlepiej sprzedająca się gra w roku”, o czym również było już głośno. Tak olbrzymi sukces praktycznie potwierdza, że gier z tego świata będzie więcej. Nic dziwnego, w końcu tytuł ten pokazał, że warto robić gry wideo na podstawie znanych i cenionych IP.

Kwestia kontynuacji zdaje się więc przesądzona. Haddad ma dobre wieści dla fanów i graczy, którzy liczą na więcej. Otwarcie przyznał, że projektów w świecie Harry’ego Pottera ma przybywać. Wiemy na pewno, że powstaje multiplayerowe Harry Potter: Quidditch Champions, które już wcześniej wyciekało. Na razie nie ma nowych wieści w sprawie potencjalnej premiery gry ani jej testów. Trzeba czekać.

Na szczęście to nie wszystko. Powstaje również „szereg innych rzeczy”, które są obecnie niezapowiedziane i „pozwolą fanom być częścią tego świata, historii i postaci na coraz głębsze sposoby”, jak powiedział Haddad. W praktyce spodziewać się można nie tylko Hogwarts Legacy 2, ale dalszego rozwijania tego uniwersum na polu gier wideo. Być może dostaniemy nawet tytuły z samym Harrym Potterem w roli głównej?

W każdym razie jest na co czekać. Oficjalnie Haddad nie zapowiedział nic konkretnego, ale przynajmniej mamy potwierdzenie, że WB widzi sukces swojej nowej marki na polu gier wideo. No ale ciężko też tego nie zauważyć…

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie