Niewiarygodne przywiązanie do detali. Hogwarts Legacy porównane z filmami

Hogwarts Legacy olśniewa detalami. Zobacz porównanie [WIDEO]
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Hogwarts Legacy nie jest bezpośrednią adaptacją książek czy filmów z serii Harry Potter. Mimo wszystko twórcy włożyli dużo wysiłku w wykreowanie cyfrowego świata.

W internecie zadebiutowało bardzo ciekawe porównanie nowej gry ze świata Wizarding World z filmami z serii Harry Potter. Oczywiście produkcja od Avalanche Software nie jest “gradaptacją” filmów czy książek, ale twórcy i tak włożyli mnóstwo czasu w wykreowanie wirtualnego świata. Głównym punktem gry jest tytułowa szkoła Hogwartu, ale zwiedzimy również okoliczne miejsca, wioski czy inne lokacje znane choćby z filmów.

Seria filmowa zasłynęła raczej tym, że dość wiernie i pieczołowicie oddała klimat z książek. Te – jeżeli je czytaliście, to pewnie wiecie – miały bogate opisy, dzięki którym zwizualizowanie sobie tego świata nie było wcale trudne. Dlatego też filmowcy zadbali o najmniejsze szczegóły, a w ich ślady poszli deweloperzy odpowiedzialni za grę. Zobaczcie poniższy filmik, który udowadnia, że pod względem wyglądu lokacji, jest tu co najmniej bardzo dobrze.

Materiał skupia się przede wszystkim na Hogwarcie, ale świat gry jest znacznie większy. Tym razem jednak możemy obejrzeć znane z filmowej serii lokacje pokroju Wielkiej Sali, chaty Hagrida (w filmach, nie w grze), dziedzińca z wieżą zegarową czy charakterystycznego drewnianego mostu. Do tego porównanie obrazuje również poszczególne sale w samym zamku.

W tym miejscu przeczytacie o pierwszych recenzjach Hogwarts Legacy, które pojawiły się w internecie!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie