Wydawca Hogwarts Legacy uspokaja raz jeszcze. O premierę powinniśmy być spokojni

hogwarts legacy
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

To już kolejny raz, gdy Warner Bros. jednoznacznie potwierdza, że ostatnie plotki są fałszywe. Hogwarts Legacy wciąż ma zadebiutować w bieżącym roku.

Komu wierzyć? Oficjalnemu źródle, rzecz jasna!

Hogwarts Legacy nie w 2022 roku

Cała sytuacja jest dość kuriozalnym przykładem plotek, pomówień i niedopowiedzeń. Były dziennikarz i insider growy, Colin Moriarty, stwierdził niedawno, że jego źródła wskazują na przesunięcie terminu premiery nowej gry z cyklu Wizarding World. Nie ujawnił dokładnych powodów, ale rewelacje brzmiały dość niepokojąco.

Później odezwał się brazylijski oddział Warner Bros. Wydawca stwierdził, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie premierze i wciąż powinniśmy spodziewać się tytułu w 2022 roku. To, rzecz jasna, dość jednoznaczne potwierdzenie, ale na wszelki wypadek dostaliśmy jeszcze jedno.

Na oficjalnym blogu Wizarding World znajdziemy zajawkę wszystkiego, czego możemy spodziewać się w 2022 roku. Oczywiście pojawi się nowy film, wciąż grana jest sztuka teatralna i tak dalej, ale dla nas najważniejsza jest jedna rzecz – Hogwarts Legacy. Oczekiwany tytuł RPG również został wspomniany na blogu.

W 2022 roku ukaże się również bardzo oczekiwana gra na konsole, Hogwarts Legacy, wydana przez należącą do Warner Bros. Games wytwórnię Portkey Games. Ta gra RPG akcji, stworzona przez Avalanche Software, pozwoli graczom znaleźć się w centrum ich własnej przygody, rozgrywającej się w świecie czarodziejów pod koniec XIX wieku. Od nauki potężnych zaklęć i warzenia eliksirów, po doskonalenie umiejętności walki i oswajanie magicznych bestii, ta gra pozwoli graczom doświadczyć magicznego świata jako uczniom Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart jak nigdy dotąd, decydując o losach całego czarodziejskiego świata.

Wpis na blogu

No dobra – to już drugie zapewnienie. Czyli premiera w 2022 roku wciąż wchodzi w grę i raczej nie powinniśmy spodziewać się opóźnień. To świetnie, ale co z nowymi informacjami na temat samej gry?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie