Hogwarts Legacy bez jakiejkolwiek aktualizacji na next-geny. To koniec pewnej ery

Hogwarts Legacy - dwójka bohaterów przygląda się małym ptaszkom
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Jeśli liczyliście, że będziecie mogli w nieskończoność kupować gry na ubiegłą generację, by za drobną opłatą (lub za darmo) otrzymywać aktualizację do next-genowego wydania, to się przeliczyliście. Wygląda na to, że Hogwarts Legacy będzie jedną z produkcji, które zakończą tę małą tradycję.

Zresztą nikt nigdy nie powiedział, że takowe aktualizacje będą zawsze oferowane. Jak widać w przypadku pudełka z Hogwarts Legacy, to nie ma już wyraźnego oznaczenia, że sprzedawana wewnątrz gra a) jest stworzona również z myślą o Xbox Series X b) zostanie zaktualizowana w ramach Smart Delivery. To nie koniec różnic – czas zajrzeć do kwestii związanych z opróżnianiem portfela.

Hogwarts Legacy - LEGO Star Wars The Skywalker Saga - porównanie pudełek
Źródło: VGC

Jak zauważył serwis VGC, w zagranicznych sieciach sklepów Hogwarts Legacy na ubiegłą generację ceny za wydania na PS4, Xbox One i Switcha rozciągają się od 55 do 60 dolarów. Inaczej jest w przypadku wersji stworzonych z myślą o PS5 i Xbox Series X/S. Za pudełka na najnowsze konsole przyjdzie zapłacić już 70 dolarów, co jest standardem w przypadku gier AAA na obecną generację.

Śledząc wspomniane sieci sklepów oraz PS Store czy sklep Microsoftu, nie natrafimy na jakąkolwiek informację związaną z możliwością darmowej lub płatnej aktualizacji gry na PlayStation 5 lub Xbox Series X/S. Póki wydawca lub twórcy HL nie potwierdzą braku możliwości przejścia na next-genowe wersje, należy jednak założyć ten mniej optymistyczny scenariusz.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie