Helldivers 2 sprzedaje się lepiej, niż ktokolwiek pomyślał. Świetny wynik gry

Helldivers 2
Newsy PC PS5

Jednym z największych hitów tego kwartału (a może i całego roku?) jest niewątpliwie gra Helldivers 2. Produkcja od Arrowhead Game Studios trafiła do milionów graczy na całym świecie. Nic nie wskazuje na to, aby licznik miał się zatrzymać. Wynik osiągnięty przez grę jest na tyle duży, że w szoku są nawet jej twórcy. Sukces zdecydowanie przerósł ich oczekiwania. Do ilu graczy dotarła już demokracja? Z pewnością będziecie zaskoczeni.

Helldivers 2 – sprzedaż zaskoczyła samych twórców gry

Uwielbiam growe niespodzianki. To taka rzecz, która zjawia się nagle i sprawia, że cały gamingowy świat nie może oderwać oczu od danej produkcji. No dobra, nie cały — ale wiecie, o co mi chodzi. Było kilka takich gier, które na dobre przyciągnęły do siebie sporo osób i to całkiem szybko po premierze, lub nawet przed oficjalnym wydaniem pełnej wersji. Niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę na Lethal Company czy też Palworld, które świętowały swoje sukcesy całkiem niedawno. Od lutego królem jest jednak kto inny. Chodzi oczywiście o grę Helldivers 2 od Arrowhead Game Studios. Produkcja osiągnęła tak dobry wynik, że nawet twórcy byli zaskoczeni.

Według najnowszych analiz opublikowanych na łamach TD Cowen gra mogła do tej pory sprzedaż się w ponad 8 milionach egzemplarzy. Tytuł miał swoją premierę 8 lutego 2024 roku na PC i PS5, a jego sprzedaż zdaje się nie zwalniać. Możliwe, że już wkrótce dobije do granicy 10 milionów sprzedanych kopii. Jest to o tyle prawdopodobne, że gra stała się istnym viralem.

Cóż, niełatwo mają posiadacze Xboksów, którzy każdego dnia widzą kolejne materiały i artykuły na temat gry — a jej wydanie na konsole Microsoftu raczej nie będzie mieć miejsca. Sama premiera tytułu odbyła się bez fanfar, zamiast tego była dość cicha. Mimo udało się dotrzeć do ogromnej liczby graczy. Czyżby dobry gameplay i pomysł na zabawę był ważniejszy, niż marketing i hype nakręcany przed wydaniem?

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem, to grę możecie dostać np. w tym sklepie w wersji na PS5. Pecetowy egzemplarz cyfrowy kupicie natomiast na Steam.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie