Half-Life: Alyx z dokładną datą premiery. Pokazano parę nowych screenów [GALERIA]

Vavle ujawniło datę premiery Half-Life na VR: tytuł zadebiutuje już 23 marca. Do tej wiadomości twórcy dorzucają trzy świeże screeny z gry. Dobre i to.

Po prawie trzech miesiącach od oficjalnej zapowiedzi Half-Life: Alyx twórcy ujawniają datę premiery tytułu. Najnowsza część klasyki shooterów trafi do graczy już za niewiele ponad miesiąc. Poniżej publikujemy parę screenów udostępnionych przez twórców. Tytuł ma bazować na silniku Source 2; na screenach możecie zobaczyć, czego można się spodziewać po tej technologii.

Half-Life: Alyx został zapowiedziany w listopadzie 2019. Informacja, że będzie to gra do wirtualnej rzeczywistości, raczej nie wzbudziła powszechnego entuzjazmu – fani serii raczej woleliby nową odsłonę serii w tradycyjnej wersji. Na sceptycyzm fanów składa się być może obawa, że technologia VR nie jest jeszcze na tyle rozwinięta, by móc spodziewać się fajerwerków po grze działającej w tym środowisku. Niemniej jednak trzeba przyznać, że Alyx na screenach i na udostępnionym parę miesięcy temu trailerze wygląda całkiem przyzwoicie. Kto wie – być może w końcu przyszedł czas na grę VR z prawdziwego zdarzenia.

Akcja nowego Half-Life’a zostanie umiejscowiona w przerwie pomiędzy Half-Life i Half-Life 2. Wcielimy się w postać tytułowej bohaterki Alyx Vance i weźmiemy udział w wyzwaniach liniowej kampanii single-player, w której będziemy walczyć z kosmitami, by uratować ludzkość przed zagładą. Oprócz walki, tytuł ma zaoferować też eksplorację terenu czy rozwiązywanie zagadek.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: