Half-Life 2: VR przeniesie kultową grę w nowy wymiar. Zobaczcie zwiastun

Kto by z chęcią zagrał jeszcze raz, tyle że z goglami VR?

Ponad dwanaście lat minęło od premiery Half-Life 2, lecz fani tytułu wciąż szukają sposobów, by jeszcze raz wrócić do znanego uniwersum i poczuć nowy dreszczyk emocji. Jednym z nich jest modyfikacja Half-Life 2: VR, której zwiastun zobaczycie poniżej.

Nie wiadomo, kiedy mod zostanie wydany, lecz jego twórcy zaznaczają, że ich kolejnym krokiem jest wrzucenie projektu na Steam Greenlight, co stanie się już wkrótce. Half-Life 2: VR ma współdziałać z goglami Oculus oraz HTC Vive.

Czekamy zatem na kolejne wieści!

Half-Life 3 bądź Portal 3? Szef Valve odpowiada i zdradza, że trwają prace nad nowymi grami!

W styczniu Gabe Newell, założyciel firmy Valve, wziął udział w sesji pytań i odpowiedzi na forum Reddit, gdzie nie mogło oczywiście zabraknąć pytań o Half-Life 3. Od razu zaznaczamy, że gra nie została zapowiedziana, lecz w sferze rozważań na temat tego, co jest możliwe, furtka nie została zamknięta.

Jeden z forumowiczów zapytał, czy istnieje szansa na nowe IP osadzone w uniwersum Half-Life bądź Portal. Gabe odpowiada krótko: Tak. Na dodatek potwierdza, że firma pracuje nad niezapowiedzianymi tytułami dla jednego gracza opartymi o silnik Source 2. Trwają też prace nad projektami przeznaczonymi dla wirtualnej rzeczywistości.

Oczywiście wątpliwe, by Half-Life 3 bądź Half-Life 2: Episode Three ujrzało kiedykolwiek światło dzienne, lecz hype train już wystartował i niebezpiecznie szybko nabiera rozpędu. Prędzej pewnie zobaczymy inną produkcję osadzoną na słynnym uniwersum, lecz i to przecież nie zostało jednoznacznie potwierdzone.

„Trzeci epizod Half-Life 2? Martwy. Zapomnijcie o Half-Life 3”

Na początku stycznia Game Informer przypomniał graczom o nadziejach związanych z kontynuacją Half-Life publikując fragmenty rozmowy z deweloperem, który pracował rzekomo w ramach Valve nad trzecią częścią gry.

Teraz poznajemy kolejne szczegóły tej konwersacji i jak mówi insider Valve, firma w zasadzie nigdy nie planowała Half-Life 3 i wszystkie prototypy, jakie dawniej powstawały, były opracowywane dla Half-Life 2: Episode Three.

Nie ma czegoś takiego jak Half-Life 3. Valve nigdy nie ogłosiło Half-Life 3 – zaznacza anonimowy deweloper. Firma planowała za to trzy epizody drugiej części i jak wiadomo, ostatecznie pojawiły się jedynie dwa z nich.

Insider zapytany o to, czy jest szansa na pojawienie się Half-Life 2: Episode Three odpowiedział, że pomysł na dostarczenie graczom trzeciego epizodu jest martwy. – Za każdym razem, gdy coś zaczyna się dziać wokół Half-Life i w końcu upada, coraz trudniej jest zacząć kolejny taki projekt. Biznes się zmienił, jest tyle innych rzeczy do zrobienia.

Może zatem jakieś zewnętrzne studio zajęłoby się Trzecim Epizodem? Insider uważa, że jest to bardzo mało prawdopodobny scenariusz, ponieważ gra mogłaby stracić swoją duszę.

W takim razie co czeka markę Half-Life? Insider Valve stwierdził, że najlepszą rzeczą jaką Valve może zrobić, to zrezygnować z Half-Life 3 i unikać rozmawiania o kontynuacji, które tylko podsyca nadzieje fanów. Nie wyklucza to oczywiście innych projektów osadzonych w tym samym uniwersum.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.