Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

GTA 5 NaturalVision: Evolved jak remaster nowej generacji. Porównanie grafiki

Tydzień temu pisaliśmy o projekcie GTA 5 NaturalVision: Evolved, czyli modyfikacji stawiającej na fotorealizm. Teraz pora spojrzeć, jak ulepszenia graficzne wypadają w porównaniu z oryginalną grą.

Grand Theft Auto 5 jest oblegane przez modderów i dopiero co pisaliśmy o NaturalVision: Evolved, kolejnej próbie podciągnięcia grafiki do poziomu jak najbliższemu realizmowi.

GTA 5 NaturalVision: Evolved dużo zmienia w oświetleniu hitu od Rockstar. Do tego mamy ulepszone tekstury, efekty pogodowe oraz inne bajery. Wszystko po to, by – jak tłumaczy grupa pracująca nad modem – zatrzeć granicę między fantazją a rzeczywistością.

Choć fotorealizm zawsze jest chwytliwym hasłem, nie można odmówić autorom moda tego, że ich projekt w znacznym stopniu poprawia wizualną stronę Grand Theft Auto 5. Można powiedzieć, że robi z gry taki remaster z grafiką podciągniętą do współczesnych standardów. Możliwe, że właśnie tak mogłaby wyglądać podrasowana wersja gry na nowych konsolach. Zerknijcie na porównanie NaturalVision: Evolved z czystym GTA 5 (bez modów).

Niestety obecnie projekt znajduje się w early access i mają do niego dostęp osoby wspierające twórców na Patreonie kwotą przynajmniej 10 dolarów miesięcznie. Po testach, mod zostanie jednak udostępniony publicznie i będzie można go pobrać za darmo.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się