GTA VI - nieoficjalne logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

GTA VI z trybem online? Rockstar inwestuje w nowe studio

Czyżby tryb online miał powrócić w GTA VI? Rockstar przejęło nowe studio, które ma doświadczenie w pracy nad popularnymi grami multiplayer.

W świadomości graczy istnieje kilka takich serii gier, które uznawane są za coś mitycznego, swoiste wyznaczniki jakości i ewolucji branży. Jedną z nich jest oczywiście seria Grand Theft Auto, na której szóstą odsłonę wszyscy czekamy z wytęsknieniem.

Co ciekawe, nowa odsłona cyklu może być bliżej niż myślimy. Rockstar przejęło studio Ruffian Games i przemianowało je na Rockstar Dundee. Informacja pojawiła się na stronie Companies House.

Jeśli nie kojarzycie Ruffian, to warto wspomnieć, że stworzyli oni Crackdown 2 oraz pracowali przy chociażby Halo: The Master Chief Collection.

Co ciekawe, studio współpracowało już wcześniej z twórcami GTA przy niepotwierdzonych tytułach. Teraz jednak zostało ono całkowicie przejęte.

Jako, że mamy do czynienia z Rockstar, nie możemy udostępnić zbyt wielu informacji o tym, o jakich grach i docelowych platformach mowa. Biorąc pod uwagę portfolio Rockstar, powinniście dość łatwo odgadnąć jeden lub dwa tytuły…

~Ruffian Games. Fragment oferty pracy z 2019 roku.

Choć może tu chodzić o GTA Online i Red Dead Online, to nadal nie wyklucza to faktu, że Rockstar być może chce skupić swoje główne siły na produkcji GTA VI i jego modułu sieciowego, który mogłoby stworzyć właśnie Ruffian. Oferta pracy zawiera wszak informację o grach, które są w produkcji.

Równie dobrze Rockstar może planować odświeżenia swoich klasycznych tytułów. Ruffian mają doświadczenie w pracy nad remasterami Halo, co wpasowywałoby się idealnie w to podejrzenie.

Rockstar bez problemu radziło sobie z rozwijaniem obydwóch modułów sieciowych i jeśli potrzebują dodatkowej siły roboczej, to znaczy, że bez wątpienia pracują nad nowym, wymagającym projektem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%