Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

GTA VI – tajemnicza mapa krąży po sieci. Przeciek, czy manipulacja fanów?

Po sieci krąży projekt rzekomej mapy z GTA VI. Co ciekawe, sama mapa wygląda bardzo wiarygodnie i została wykonana wyjątkowo dokładnie.

Jeszcze wczoraj poinformowaliśmy Was o potencjalnych planach Rockstar Games na przyszłość marki Grand Theft Auto, a teraz po sieci krąży domniemana mapa z szóstej odsłony cyklu.

Źródło: Imgur

Posługujący się pseudonimem Arthur Bell, użytkownik GTAForums, stworzył wątek, w którym dokonał dokładnej analizy rzeczonej mapy i innych przecieków. Okazuje się, że wcale nie musi ona być oczywistą fałszywką.

Po pierwsze, sam projekt jest zaskakująco mocno dopieszczony i szczegółowy. Mapa jest spójna, sensownie zaprojektowana i stylistyką przypomina swoją poprzedniczkę z GTA V.

Źródło: GTAForums

Po drugie, jeśli założymy, że jest to mapa nowego Vice City, to sporo lokacji pokrywa się z tymi obecnymi w prawdziwym Miami. Arthur Bell dokładnie przyjrzał się zarówno nowemu, jak i starszemu przeciekowi i wskazał miejsca, gdzie mogą pojawić się wirtualne aranżacje niektórych miejsc.

Dodatkowo warto wspomnieć, że skala samej mapy jest zaskakująco podobna do tej z GTA V.

Źródło: GTAForums

Mapy pojawiały się wcześniej w niedokończonej formie chociażby na Twitterze. Przecieki ukazywały się na przestrzeni ostatnich dwóch lat i do tej pory stanowią zagadkę.

Choć wszystkie powyższe informacje należy traktować jako plotki, to trzeba przyznać, że jeśli są to fanowskie manipulacje, to naprawdę robią wrażenie. Ktoś musiał bardzo się postarać, aby przygotować tak wiarygodne projekty map, które pokrywałyby się ze stylem Rockstar.

Co ciekawe, to nie pierwszy tego typu przypadek w historii tego dewelopera. W sieci pojawiła się kiedyś również z pozoru fałszywa, niedokończona mapa Red Dead Redemption 2. Jak się później okazało, była ona prawdziwa, ale pochodziła z wczesnej wersji gry.

Wszystko jest więc w tym przypadku możliwe. Na ewentualne potwierdzenie plotek zapewne jeszcze długo poczekamy, ale warto śledzić temat.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się