GTA VI jeszcze w tym roku? “Rockstar ogłosi coś nowego”

gta v pcZnany analityk twierdzi, że niebawem usłyszymy o nowym dziele od Rockstar.

Twórcy GTA V osiągnęli niebywały sukces ze swoją najnowszą produkcją. Do tej pory do sklepów trafiło ponad 50 milionów egzemplarzy. Niebawem do tej liczby dołączone zostaną kolejne sztuki, ponieważ 14 kwietnia gra trafi na PC. Jest więc niemal pewne, że twórcy będą chcieli wydać GTA VI, albo Red Dead Redemption 2, które także odniosło swojego czasu ogromny sukces.

Niestety znany analityk branży gier, czyli Michael Pachter nie zgadza się z tą teorią. Twierdzi, że Rockstar ma tyle pieniędzy, że nie musi wydawać hitów raz w roku. Bardziej producent skupia się na graczach i chce im dostarczyć produkt na najwyższym poziomie. Jak podkreśla Pachter, nie zobaczymy w najbliższym czasie żadnej kontynuacji wielkiego hitu, a raczej całkiem nową grę.

Nie sądzę, by kontynuacja Red Dead Redemption była kolejną grą od Rockstara. Przed tym zostanie wydane prawdopodobnie nowe Midnight Club. Nie będę też zszokowany jak zobaczymy kolejnego Manhunta przed Red Dead Redemption 2 – uważa Michael Pachter.

– Rockstar ma naprawdę niesamowitą liczbę wspaniałych produkcji i wyśmienitych IP, a ich motywacją nie są pieniądze. Rockstar jest motywowane przygotowaniem jak najlepszych pozycji. Nie myślę, że są gotowi porzucić inne marki, aby generować jak największą sprzedaż dla całej korporacji. Oni chcą, aby te wszystkie IP żyły – podkreśla analityk.

Michael Pachter jest też zdania, że w tym roku nie zobaczymy zapowiedzi nowego GTA, lecz całkowicie nowej produkcji. – Rockstar pewnie pracuje nad nową grą już od 2009 roku i zostanie ona ogłoszona jeszcze w tym roku. Rockstar jednak nie wybiera się w tym roku na E3, będą robić własną imprezę, najpewniej w okolicach maja. Nie będzie to jednak nowe Red Dead. Naiwni są też ci, którzy uważają, że Rockstar pójdzie za sukcesem GTA V i szybko wyda kolejne GTA – dodaje na koniec.

Michael Pachter wiele razy miał rację w swoich przewidywaniach, ale również zdarzały mu się pomyłki. Jak sądzicie, jak będzie tym razem?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

795 Shares
Share794
+11
Tweet