GTA 6 VI - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Czego oczekują gracze od GTA VI? O dziwo, niekoniecznie dobrej fabuły

Gracz przeprowadził ankietę odnośnie GTA VI, w której zapytał innych, czego oczekują od gry. Odpowiedzi użytkowników są dość rozbieżne.

Nowe GTA to gra-legenda, której zapowiedź jest już uznawana za swoisty mit wśród społeczności graczy. Plotki na temat tytułu obiegają sieć z dnia na dzień i nic dziwnego, że oczekiwania wobec nowej produkcji Rockstar są gigantyczne.

Mimo wszystko, każdy gracz ma nieco inne podejście do szóstki. Jeden z użytkowników forum Reddit postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i przeprowadził ciekawą ankietę. Zapytał w niej forumowiczów, na który element gry liczą najbardziej.

Wyniki głosowania nie pozostawiają złudzeń:

  1. Świat i tryb free-roam – 1 600 głosów
  2. Historia – 1 100 głosów
  3. Tryb online – 191 głosów

Fakt tak małego zainteresowania trybem online zaskakuje. Multiplayer nijak ma się do czysto jednoosobowych aspektów gry. Nieco to dziwne biorąc pod uwagę fakt, jak dużo osób spędza czas na serwerach sieciowego GTA.

Ciekawie prezentuje się też drugie miejsce rankingu. O ile seria Grand Theft Auto zwykle fundowała graczom dobrą fabułę, najwyraźniej nie jest ona tak istotna jak otwartość i jakość mapy.

W jednym gracze są zgodni – GTA VI musi zachwycić nas swoim światem. Rockstar przy okazji Red Dead Redemption 2 pokazał, że wciąż potrafi stawiać poprzeczkę bardzo wysoko. Co więcej, nie chodzi tu tylko o design lokacji. Interakcja z postaciami pobocznymi w nowym GTA również powinna stać na wysokim poziomie.

O szóstce wciąż nie wiemy nic konkretnego. Powyższa ankieta to tylko zbiór oczekiwań. Niemniej wątpię, aby Rockstar zawiódł graczy pod względem dopracowania świata przedstawionego. Słynny deweloper za każdym razem miło zaskakuje swoich fanów.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się