Które zakończenie GTA V jest kanoniczne? Nowa aktualizacja Online o tym wspomina

GTA VI nowe postaci / Michael, Trevor, Franklin z GTA V
PC PS3 PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Jak pewnie wiecie, GTA V posiada kilka alternatywnych zakończeń do wyboru, które *ekhem* mogą zaowocować śmiercią któregoś z bohaterów. Najnowsza aktualizacja GTA Online potwierdza jednak, który z endingów powinien być tym kanonicznym.

Mowa oczywiście o ostatnim patchu, który wprowadza misje z Dr. Dre. Jak zauważył jeden z redaktorów Kotaku, odgrywa się tam dialog między Waszą postacią, a wymienionym muzykiem:

Człowieku, cholera, znam jednego z tutejszych producentów. Mam nadzieję, że jego dupa nie jest dziś w pracy.

Oczywiście jest to nawiązanie do zakończenia C, w którym to Michael wciąż żyje. Wtedy to bohater spełnia swoje marzenie i staje się producentem filmowym. To właśnie na miejscu jego obecnej pracy rozgrywa się powyższa kwestia dialogowa.

W GTA Online można było doszukać się na przestrzeni ostatnich miesięcy wielu aktualizacji, które zazębiały ze sobą wydarzenia z multiplayera i GTA V. Łącząc pozostałe fakty, takie jak np. misja z aktualizacji Diamond and Casino, gdzie Tao Cheng mówi o tym, że prawie zginął. Jego słowa nawiązują bezpośrednio właśnie do zakończenia C, w którym to Franklin zaatakował Azjatę i jego ojca. To tylko kolejny dowód na to, że to właśnie ten scenariusz jest „kanonem”.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie