Trailer next-genowego GTA V leci na rekord… negatywnych opinii

GTA V - Trevor, Michael, Franklin idą przez mieszkanie i mają zdziwione miny
PS5

W zeszłym tygodniu odbył się cyfrowy pokaz PlayStation Showcase, w którego ramach gracze mogli obejrzeć nowy zwiastun next-genowego wydania GTA V. Wygląda na to, że nie spodobał się on graczom.

W chwili pisania tego artykułu pod poniższym filmem znajduje się ponad 119 tysięcy łapek w dół. Liczba ta stale rośnie i zmienia się z dnia na dzień o kilka-kilkanaście tysięcy. W przypadku utrzymania tak zawrotnego tempa spodziewałbym się pod koniec tego tygodnia nawet blisko 200 tysięcy negatywnych opinii pod filmem.

Możecie się zastanawiać “Dlaczego taka sytuacja ma miejsce?”, a sprawa tak naprawdę dotyczy kilku kwestii. Po pierwsze jest to kwestia tego, że jest to już trzecia generacja konsol, na które GTA V i GTA Online wychodzi. Wielu internautów kwestionuje, czy jest w ogóle sens wydawać kolejny raz tę grę. W sieci sytuacja stała się nawet obiektem memów. Sam widziałem ostatnio porównanie, które pokazywało, że PS2 dostało 3 odsłony GTA, a piąte GTA otrzymało 3 generacje konsol.

Drugim powodem jest fakt, że na powyższym nagraniu nie pokazano żadnego porównania z wersją na PS4. Według wielu graczy różnice graficzne są małostkowe i nie są wystarczającym argumentem, by kolejny raz zakupić grę, która w swojej pierwszej formie zadebiutowała w 2013 roku.

Trzecim jest również fakt, że Rockstar Games nie poinformowało jeszcze ani razu na temat jakichkolwiek prac nad GTA VI. Ciekawość fanów zżera ich tak bardzo, że aż muszą wykrzyczeć o tym w telewizji. Cóż, miejmy wszyscy nadzieję, że na temat “szóstki” usłyszymy już niebawem prosto od przedstawiciela wymienionej firmy.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie