GTA V next-gen w porównaniu od Digital Foundry. Wygrywa Xbox Series X czy PS5?

GTA V next-gen - porównanie graficzne
PS5 Xbox Series

GTA V wyszło niedawno już trzeci raz, tym razem na konsolach obecnej generacji. Popularny kanał Digital Foundry opublikował przez weekend swój materiał porównawczy, który świetnie ukazuje różnice w działaniu gry na PS5 i Xbox Series X.

W czystej teorii XSX pod kątem mocy obliczeniowej jest minimalnie silniejszym sprzętem od PlayStation 5. Mimo to, niekoniecznie zawsze konsola Sony musi wypadać w grach gorzej od machiny do grania Microsoftu. Jak jest w przypadku GTA V?

Test rozpoczęto od sprawdzenia czasu ładowania. Jak się okazało, o jedynie 3 sekundy szybciej załadowała się gra w przypadku Xboxa. Warto wspomnieć, że w obu przypadkach można było mówić ogólnie o wyniku +20 sekund, co jest o wiele lepszym rezultatem od ponad „jedynie” ponad 2 minut na sprzętach ubiegłej generacji.

Jak z trzymaniem 60 fps-ów? W trybie Performance RT jest to możliwe do osiągnięcia praktycznie przez całą grę, pomijając momenty pełne wybuchów. Na Xboxie zwykle wtedy generowane klatki spadają do 50, a w przypadku PS5 potrafią spaść nawet do 40. Kiedy się dzieje mniej na ekranie, gracze nie powinni zauważyć żadnych spadków w płynności.

Podobnie sytuacja wygląda, kiedy wyłączy się ray tracing. Ewentualne dropy mają miejsce również zwykle tylko podczas wybuchów. Pozostał jeszcze Fidelity Mode, który obniża pułap fps-ów do zaledwie 30 przy rozdzielczości 4K. Tutaj na obu konsolach klatki stale trzymają się wyznaczonej granicy z maksymalnymi spadkami do 25-27 w krytycznych momentach.

Co sądzicie o next-genowej wersji GTA V? Graliście już? Jakie są Wasze wrażenia?

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie