GTA V w formie prawdziwego VR robi piorunujące wrażenie

GTA V w formie prawdziwego VR robi piorunujące wrażenie
Filmiki z gier Newsy PC Wideo XOne

Zobaczcie jak wygląda rozgrywka w GTA V z użyciem specjalnej bieżni o gogli VR.

Na początku od razu wyjaśniamy. GTA V nie ma wsparcia dla technologii VR, ale twórcy Virtuix Omni przygotowali specjalną modyfikację do gry. Dzięki niej można GTA V odpalić z goglami VR oraz użyć bieżni, która reaguje na ruchy gracza. Całość wygląda naprawdę imponująco i zdaje się wyznaczać całkiem nową jakość grania.

Sprzęt ten kosztuje niecałe 3 tys. złotych, więc nie są to małe pieniądze, ale zdaje się, że połączenie gogli VR z taką bieżnią dopiero wtedy pokazuje prawdziwą moc drzemiącą w rozszerzonej rzeczywistości.

GTA Online – wielka aktualizacja o nazwie Motocykle

Producent gry GTA podał na swojej oficjalnej stronie, że pracuje nad nowym dużym dodatkiem do trybu Online. Najważniejszą nowością będą motocyklowe gangi. Gracze mają się łączyć w ośmioosobowe grupy, które będą szaleć na ulicach wielkiego miasta.

Rzecz jasna z tej okazji pojawią się nowe motocykle, ubrania, bronie, modyfikacje dla jednośladów oraz zadania, w tym oczywiście takie, które będzie trzeba wykonywać w grupie. Szczegółów jeszcze nie znamy, ale zapewne poinformujemy was o nich jak tylko dowiemy się czegoś więcej. Data wydania również nie została jeszcze ujawniona.

GTA V Redux już do pobrania! Jakie wymagania sprzętowe, skąd ściągnąć, jak zainstalować

Wielu graczy z niecierpliwością czekało na Redux, czyli moda do GTA V, który w założeniu jego twórcy – Josha Romito – ma nam dostarczyć grafikę, jakiej w Los Santos jeszcze nie było. Po przesunięciu daty premiery modyfikacji, spowodowanej atakiem hakerów, programik w końcu wylądował na rynku i każdy może go pobrać.

Plik z modem GTA V Redux waży dokładnie 3,3 GB. Oprócz tego mamy pierwszy patch o pojemności 1 MB. Kto chętny na pobranie, niech niezwłocznie przechodzi na tę stronę.

Warto również obejrzeć poniższe materiały wideo. Pierwszy z nich to zwiastun premierowy programiku, drugi z kolei przyda się osobom, które po obejrzeniu trailera zechcą zainstalować moda. Zobaczymy na nim bowiem poradnik – jak zainstalować moda GTA V Redux.

Pozostaje jeszcze kwestia wymagań sprzętowych dla GTA V Redux. Josh Romito nie podaje na swojej stronie konkretnych specyfikacji pisząc jedynie, że jeśli teraz czysta wersja GTA V chodzi Wam płynnie, to po zainstalowaniu Redux odczujecie spadek animacji o 5-20 fps-ów i będzie to zależne od tego, jak ustawimy opcję ReShade w opcjach moda. Istnieje 15 różnych ustawień graficznych, które mają mniejszy lub większy wpływ na wydajność.

Josh Romito wspomina również, że do instalacji GTA V Redux potrzeba dodatkowych 70 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Zaznacza ponadto, że wymagana jest oryginalna gra GTA V a pirackie kopie nie będą wspierane.

Programik wprowadzi do Los Santos ulepszone pożary, eksplozje, dym oraz inne efekty. Josh Romito zaimplementował również tekstury w rozdzielczości 4K oraz zmienioną fizykę wybuchów.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie