GTA The Trilogy The Definitive Edition sprzedało się lepiej niż Rockstar oczekiwał

GTA The Trilogy The Definitive Edition - NPC z odkrytym brzuchem - PG
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

GTA The Trilogy The Definitive Edition przebiło komercyjne oczekiwania Rockstar. Najnowszy raport finansowy udowadnia, że nawet złe oceny nie powstrzymają dobrej sprzedaży.

Nowe dane wskazują na olbrzymią popularność nie tylko remastera, ale również nieodżałowanej „piątki”.

GTA The Trilogy The Definitive Edition trafiło nawet do 10 mln graczy

Powyższa liczba jest jednak sporym niedopowiedzeniem i dość ogólnym stwierdzeniem. Niemniej Rockstar Games opublikowało najnowszy raport finansowy, dzięki któremu dowiedzieliśmy się o tym, jak seria GTA poradziła sobie w ostatnich miesiącach.

Jeżeli myśleliście, że zremasterowana trylogia sprzeda się kiepsko – jesteście w wielkim błędzie. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że gra, lekko mówiąc, zawiodła oczekiwania, ale sam Rockstar jest zaskoczony liczbą sprzedanych kopii.

Raport Take-Two pokazuje, że seria GTA sprzedała się łącznie w liczbie 370 mln egzemplarzy! Aż 160 mln z tego należy wyłącznie do GTA V. Oznacza to, że od ostatniego raportu (z listopada 2021 roku) sprzedało się kolejne 15 mln egzemplarzy wszystkich gier z serii, z których 5 mln to „piątka”.

Odejmując jedno od drugiego, widzimy, że pozostałe części GTA sprzedały się z liczbie 10 mln egzemplarzy od ostatniego raportu. W międzyczasie premierę miało właśnie GTA The Trilogy, które z pewnością odpowiada za większość ze wspomnianych 10 mln sztuk. Oczywiście część z tego to oryginalne, starsze części, ale sama premiera The Trilogy była dość sporym wydarzeniem. Niestety, wszyscy wiemy, jak to się skończyło.

CEO Take-Two, Strauss Zelnick stwierdził na niedawnym spotkaniu finansowym, iż odświeżone GTA „znacząco przewyższyło” oczekiwania sprzedażowe firmy. Firma jest jednak świadoma krytyki graczy i fanów, więc zobowiązała się do naprawienia gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie