Rockstar chwali się, że naprawił kryzys bezpieczeństwa w GTA Online. Kluczowa aktualizacja

GTA Online tak wielkim sukcesem, że nawet twórcy się nie spodziewali
Newsy PC

Rockstar Games wypuściło nową aktualizację do GTA Online. Zgodnie z obietnicami twórców, nasze konta mają już być bezpieczne. Czym prędzej trzeba więc pobrać łatkę.

Rockstar może i się nie spieszył albo cały problem okazał się znacznie trudniejszy do naprawy, niż można było się tego spodziewać. To już nieważne, bo nowa aktualizacja rzekomo pomaga na absolutnie gigantyczne zagrożenie.

Co zmienia nowa aktualizacja GTA Online?

  • Wdrożono nowy protokół danych w GTA Online, aby poprawić bezpieczeństwo sesji sieciowych i wiadomości między graczami
  • Naprawiono problem, który mógł spowodować, że doświadczenie gracza w GTA Online zostało zmodyfikowane przez osobę trzecią, w tym: zmianę balansu GTA$, poziomu RP, statusu Bad Sport i innych statystyk gracza oraz manipulowanie graczami, którzy zostali wyrzuceni lub rozbici

Do tego parę klasycznych poprawek stabilności i tym podobne rzeczy. Najważniejszą nowością jest jednak zapewnienie bezpieczeństwa w grze. Jakiś czas temu szerokim echem wśród graczy odbiły się prośby o zaprzestanie rozgrywki, jeżeli korzystamy z PC. W plikach gry doszło bowiem do poważnego naruszenia, przez które inni gracze mogli zdalnie modyfikować nasze konto, w tym m.in. spowodować, że dostaniemy bana albo ukraść pieniądze. Do tego istniała spora szansa na jeszcze większą “apokalipsę” bezpieczeństwa – włam na komputer gracza i odcięcie go od własnego urządzenia.

Kryzys był, ale chyba już go zażegnano, a tak przynajmniej chwali się Rockstar Games na Twitterze. Zespół ds. bezpieczeństwa GTA przekazał, iż nowa łatka wypuszczona na PC przede wszystkim naprawia tragiczną sytuację z hakerami i exploitami. Czy tak jest faktycznie? No cóż, na razie czekamy, aż potwierdzą to sami gracze i/lub specjaliści.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie