W GTA Online na PS5 nie pogramy z posiadaczami poprzedniej generacji

Mężczyzna jadący na gokarcie
PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Rockstar Games ponownie naraża się na sporą krytykę. Okazuje się bowiem, że GTA Online na PS5 nie wspiera funkcji cross play z posiadaczami PS4.

Rockstar… why? No dobra, w sumie znam odpowiedź.

GTA Online, a niesmak pozostaje

Rockstar Games od pewnego czasu wydaje swoje gry (ich odświeżenia, w zasadzie) bez robienia wokół nich zbyt wielkiego szumu. Ot, GTA The Trilogy The Definitive Edition wyszło bez zbyt wielu wcześniejszych materiałów, podobnie jak GTA V na konsole obecnej generacji. Z jednej strony fani i tak tematem się zainteresują, a z drugiej – wielu z nas nie wie, na co się pisze.

Decyzja o braku funkcji cross play pomiędzy PS4 a PS5 nie jest niczym zaskakującym. Twórcy przecież nic o tym nie mówili wcześniej. Niemniej jeżeli gracie na PS5, a chcielibyście dołączyć do znajomych na poprzedniej generacji – nie ma takiej możliwości.

I choć fani choćby na Reddicie zdają się cięci na dewelopera – decyzja o braku cross play jest w pełni uzasadniona. Moduł Online jeszcze na PS4 zaliczył spore problemy wraz z najnowszymi aktualizacjami. Twórcy dodawali do gry rzeczy, które powodowały usterki w poprzedniej generacji.

Z kolei wersja na PS5 może pochwalić się paroma nowościami, pokroju jeszcze szybszych samochodów. Te nie mają prawa działać na PS4, a wzięcie udziału w wyścigach z posiadaczami PS5 wiązałoby się raczej ze sromotną klęską, o ile w ogóle dojechalibyśmy do mety. Inna sprawa, że swoje początki Grand Theft Auto Online datuje jeszcze na erę PS3…

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie