Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

GTA 6 z premierą w 2023 roku? Take-Two odnosi się do nowej pogłoski

Ostatnie kilkanaście godzin przyniosły ze sobą wiele nagłówków w branżowych mediach krzyczących „Premiera GTA 6 w 2023 roku!”. Take-Two podważa takie rozumowanie.

Premiera GTA 6 to jeden z bardzo gorących tematów, na który nie wiemy praktycznie nic. Każdy czeka na nowe GTA i oczekuje wieści dotyczących gry, czasem interpretując wątłe sygnały ze strony Rockstar czy Take-Two na swój sposób. Tak stało się i tym razem, czego efektem jest domniemanie, że Grand Theft Auto 6 zobaczymy za około 3 lata.

GTA 6 i 2023 rok. Dlaczego nie?

Pogłoska o premierze GTA 6 w 2023 roku została oparta na wykresie Take-Two dotyczącym wydatków na marketing. Zauważono na nim znaczny skok we wspomnianym roku, co powiązano szybko z nakładami na akcję marketingową nowego Grand Theft Auto.

Jak się jednak okazało, zaplanowane wydatki marketingowe dotyczą firm zewnętrznych, a nie własnych studiów. Sytuację wyjaśnił przedstawiciel Take-Two, który w komunikacie dla GamesIndustry.biz potwierdził, że omawiany dokument prezentuje zobowiązania marketingowe podjęte wobec firm zewnętrznych. Rockstar Games jest wewnętrznym studiem Take-Two, zatem podważono pogląd, że zwiększone zobowiązania marketingowe będą związane z następną grą Grand Theft Auto.

Oczywiście nie oznacza to, że premiera GTA 6 nie nastąpi w 2023 roku. Dokument Take-Two nie stanowi jednak żadnego dowodu, że właśnie wtedy mamy oczekiwać nowego GTA. W zasadzie, to jedno jest pewne – GTA 6 powstaje i zmierza na PS5 i Xbox Series X (oraz pewnie PC w późniejszym czasie). Reszta to zgadywanki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się