GTA 6 w produkcji? Rockstar pierwszy raz o tajemniczej grze na PS5 i Xbox Scarlett

Długo czekamy na zapowiedź GTA 6, lecz prawdopodobnie gra już powstaje. Deweloper ujawnia w jednym z ogłoszeń o pracę, że szuka eksperta, który pomoże studiu “opracować zaawansowane systemy animacji dla dużych gier opartych na otwartym świecie”. Tytuł jest szykowany na nową generację konsol.

Ile to już lat siedzimy przy Grand Theft Auto 5 czekając na upragnioną kontynuację? Rockstar niestety milczy i ani razu nie usłyszeliśmy nic oficjalnego o GTA 6, choć prawda jest taka, że tytuł powinien w końcu zawitać na next-genach. Twierdzi tak nawet Steven Ogg, czyli aktor wcielającego się w Trevora z piątki. W zeszłym miesiącu zapewniał on: Niedługo wyjdzie. Produkcja gier trwa od 7 do 8 lat. Policzcie sobie zatem sami. Lecz to nadal nic oficjalnego…

GTA 6 to gra z ogłoszenia o pracę?

Rockstar dostarczył już RDR 2 na PC, zatem może brać się pełną parą za kolejny projekt. Oczywiście wierzymy, że będzie to GTA 6. Taką wersję mogą potwierdzać najnowsze oferty pracy, które zamieszcza oddział Rockstar North (dzięki Gamespot).

Ogłoszenia sugerują przede wszystkim, że Rockstar bardzo poważnie spogląda w stronę konsol nowej generacji, a jedno z nich poświadcza, że chodzi o całkowicie nową grę, a nie np. remaster Red Dead Redemption 2 na PS5 i Xbox Scarlett.

Deweloper poszukuje programisty systemów animacji i w ramach opisu stanowiska zaznacza: Szukamy doświadczonego, utalentowanego inżyniera, który pomógłby nam w opracowywaniu zaawansowanych systemów animacji dla dużych gier opartych na otwartym świecie. W tym samym ogłoszeniu Rockstar przedstawia siebie jako globalny zespół programistów i badaczy, którzy współpracują nad przekraczaniem granic animacji postaci na sprzęcie nowej generacji.

Tutaj warto wspomnieć, że to pierwsze wyraźne i jednoznaczne odniesienie dewelopera do tego, że pracuje już z next-genami.

Serwis Gamespot twierdzi, że na pewno chodzi o nową grę, a nie remaster jednego z obecnych tytułów. Wynika to z użytego słownictwa w ofercie pracy, a konkretnie fragmentu o wdrożeniu nowych funkcji systemów animacji i połączenia ich z istniejącymi już fundamentami rozgrywki oraz sztucznej inteligencji.

Rockstar zatem działa i szuka eksperta, który stworzy całkowicie nowy system animacji. Oby trafił on właśnie do oczekiwanego GTA 6!

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: