Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

GTA 6 – prace trwają od dawna. Aktor ujawnia „Meksykanina”

Choć na zapowiedź GTA 6 przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, dostajemy kolejny dowód, że prace nad tytułem były prowadzone już w 2018 roku.

I znowu te GTA 6, ale tym razem to nie plotki czy pogłoski, lecz „malutki” konkret. Tytuł gry został bowiem zauważony w CV jednego z aktorów, a to potwierdza, że studio Rockstar rozwijało projekt już dwa lata temu.

GTA 6 – Ameryka Środkowa/Południowa miejscem akcji?

Aktor Jorge Consejo wpisał do swojego życiorysu, że w 2018 roku wcielił się w postać Meksykanina (The Mexican) w Grand Theft Auto 6. Kiedy gracze zwrócili na to uwagę, CV zostało zmodyfikowane, a Consejo napisał na Twitterze, że według zawartych umów nie może komentować niektórych projektów. Aktor nie zaprzecza, że pracował przy GTA 6 i nie ma nic więcej do powiedzenia.

GTA 6

Wspomniana rola Meksykanina może wskazywać, że poprzednie plotki na temat miejsca akcji GTA 6 mogą być prawdziwe. Mówiły one o tym, że fabuła gry przeniesie nas na teren Florydy oraz Ameryki Środkowej lub Południowej.

To nie pierwsze potwierdzenie, że GTA 6 się robi. W 2019 roku Bibin Michael – grafik 3D z dużym doświadczeniem, który udzielał się m.in. przy serii GRID oraz F1 od Codemasters oraz pracował nad modelami samochodów dla serii Forza Motorsport oraz Horizon – ujawnił, że od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018 zajmował się tworzeniem pojazdów koncepcyjnych pasujących do świata w DLC do GTA 5 oraz nadchodzącego GTA 6.

Mamy zatem pewność, że w 2018 roku Rockstar grzebało przy GTA 6. Nie wiadomo, czy prace są cały czas prowadzone, lecz przypuszczamy, że przynajmniej jeden mały zespół powinien wciąż zajmować się rozwijaniem projektu.

GTA 6 – kiedy zapowiedź?

Pogłoska o ujawnieniu gry 23 marca była zwykłym fake’m i przypominamy, że według słów Jasona Schreiera z Kotaku, o grze szybko nie usłyszymy. Jeden z użytkowników Twittera zapytał go, czy może nam coś powiedzieć o GTA 6: Było kilka plotek na temat zapowiedzi w marcu, a teraz zapewne mamy spodziewać się ogłoszenia w kwietniu? Schreier odpowiada: Przez jakiś czas nie oczekuję wiadomości o kolejnym GTA.

Oczekiwania graczy są takie, że GTA 6 zostanie zapowiedziane dopiero po pełnej prezentacji PlayStation 5. Cóż, pożyjemy, zobaczymy…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%