GTA 6 lub nowe IP. Rockstar już szykuje gry na PS5 i Xbox Scarlett

GTA 6 to kwestia czasu, lecz jak odległa, tego niestety nie wiemy. Jedno jest pewne – Rockstar nie składa broni po wydaniu RDR 2 i już szuka ludzi do pracy nad grami, które zobaczymy na kolejnej generacji konsol, czyli PS5 i Xbox Scarlett.

Jak donosi serwis Gamerevolution, Rockstar rozpoczyna proces rekrutacji nowych pracowników do zespołów, które mają pracować nad grami przeznaczonymi konsolom nowej generacji. Zdolni programiści mają zasilić szeregi Rockstar New York oraz Rockstar Toronto. Czyżby GTA 6 w końcu zaczęło dojrzewać w myślach dewelopera?

GTA 6 lub nowe IP od Rockstar

Wspomniany portal twierdzi, że oferty pracy mogą sugerować, iż Rockstar przymierza się do następnej gry z serii Grand Theft Auto lub pracuje nad zupełnie nową marką. W ofertach możemy przeczytać o nowym podejściu do animacji twarzy, co może oznaczać, że poziom osiągnięty w Red Dead Redemption 2 nie jest szczytem ambicji Rockstar i poprzeczka zostanie ustawiona jeszcze wyżej.

W Rockstar India poszukiwane są natomiast osoby do tworzenia ekscytujących projektów oraz światów następnej generacji. Spodziewamy się zatem jeszcze większego rozmachu, większych map, zapewne poprawionej fizyki i innych fajerwerków, na które pozwolą PS5 i Xbox Scarlett.

Znając Rockstar, nie mamy co liczyć na ujawnienia jakichkolwiek wieści o GTA 6 lub innej nowej grze zbyt szybko. Deweloper ten nie słynie z przecieków informacji, które mogłyby ujawnić dalsze plany studia.

GTA 6 – na szczęście nie w erze Trumpa

W październiku zeszłego roku Dan Houser – współzałożyciel Rockstar i główny scenarzysta studia – podczas rozmowy z serwisem GQ przyznał wprost, że jest “wdzięczny”, że nie wypuszcza GTA 6, podczas gdy Donald Trump jest prezydentem USA.

Houser uważa, że ​​szalejące frakcje polityczne zatarły granice między prawdą a satyrą, a wszelkie komentarze na temat aktualnej polityki w grze wideo byłyby niemal natychmiast nieaktualne.

– Zarówno postępowa strona liberalna, jak i intensywnie konserwatywna, są bardzo bojowo nastawione, wręcz kipiące wściekłością. Jest to przerażające, a nawet dziwne, jednak od czasu do czasu obie strony uciekają się ku absurdowi/satyrze. Z tych powodów trudno jest wykonywać satyrę. Niektóre rzeczy, które widzisz w polityce, nie dają się nawet ująć w ramach satyry, ponieważ stają się nieaktualne w ciągu dwóch minut. Tak szybko wszystko się zmienia – twierdzi Houser.

Jak w takich warunkach myśleć o fabule GTA 6? – To naprawdę niejasne, co mielibyśmy z tym wszystkim zrobić nie mówiąc już o tym, jak wściekłe byłyby niektóre grupy niezależnie od tego, co byśmy uczynili – dodaje Dan Houser.

Współzałożyciel Rockstar jest zatem niezmiernie zadowolony, że w erze Donalda Trumpa studio nie musi wydawać GTA 6 i skupia się na stroniącym od bieżącej polityki Red Dead Redemption 2.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.