GTA 6 – “Nie oczekujcie wieści o grze przez jakiś czas”

Choć według pogłosek zapowiedź GTA 6 miała nastąpić wczoraj, jak wiadomo, nic się nie stało. Studio Rockstar nie pokazało gry i nie ma co się łudzić, że pokaz jest blisko.

Dobra, wczoraj nie zobaczyliśmy GTA 6, lecz wiele osób sądzi, że ujawnienie gry i tak jest tuż tuż – jak nie w marcu, to może w kwietniu? Jeden z najlepiej poinformowanych dziennikarzy w branży studzi jednak nastroje, a można mu wierzyć.

GTA 6 – Rockstar będzie milczeń przez “jakiś czas”

Kto jak kto, ale Jason Schreier z Kotaku to naprawdę wiarygodna osoba i choć nieomylna, jego słowa sprawdzają się częściej niż wszystkich innych domorosłych insider’ów. Jeden z użytkowników Twittera zapytał go, czy może nam coś powiedzieć o GTA 6: Było kilka plotek na temat zapowiedzi w marcu, a teraz zapewne mamy spodziewać się ogłoszenia w kwietniu? Schreier odpowiada: Przez jakiś czas nie oczekuję wiadomości o kolejnym GTA.

Najważniejsze jest oczywiście to, że Schreier nie zaprzecza, iż Rockstar pracuje nad GTA 6. Zresztą, już dawno temu jeden z byłych pracowników studia ujawnił, że od grudnia 2017 roku do kwietnia 2018 roku pracował nad nowym GTA.

Inny programista, również wcześniej związany z Rockstar, zaznaczał z kolei, że jak już, to premiera GTA 6 jest planowana “na święta 2021 roku”. Darion Lowenstein – bo o nim mowa – został przepytany przez firmę badawczą Jeffries odnośnie strategii Rockstar. Oto esencja jego wypowiedzi, cytowana przez serwis DailyStarJako były pracownik Rockstar, Darion zauważył, że bracia Houser kładą nacisk na jakość gry, a nie na terminy. Według niego, najlepszym scenariuszem na premierę gry są święta 2021, choć nie spodziewa się on w najbliższym czasie ogłoszenia / zwiastuna [GTA 6].

Zatem GTA 6 się robi, ale kiedy, co i jak? Cóż, Rockstar nie jest jeszcze gotowy, by przedstawić światu konkrety.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.