GTA 4 znika ze Steam, a Rockstar wydaje oświadczenie

Użytkownicy Steam zauważyli, że pod koniec zeszłego tygodnia z platformy Valve zniknęła gra GTA 4 i nie można jej teraz kupić. Dlaczego? Rockstar wyjawia przyczynę.

Już podczas uruchomienia Rockstar Games Launcher w zeszłym roku, wielkim nieobecnym na platformie był tytuł GTA 4. Teraz gra zniknęła z kolejnego źródła, co zaniepokoiło wielu fanów marki. Deweloper postanowił skomentować sprawę.

GTA 4 – Rockstar szuka sposobu na wznowienie sprzedaży

Rzecznik Rockstar Games wyjaśnia w oświadczeniu dla serwisu USgamer, że ​​usunięcie gry ze Steam wynikało z niemożności wygenerowania dodatkowych kluczy do Grand Theft Auto 4.

Grand Theft Auto 4 zostało pierwotnie stworzone na platformę Games For Windows Live – czytamy w oświadczeniu. – Ponieważ Microsoft nie obsługuje już Games For Windows Live, nie jest już możliwe wygenerowanie dodatkowych kluczy potrzebnych do kontynuowania sprzedaży bieżącej wersji gry. Szukamy innych opcji dystrybucji GTA 4 na PC i udostępnimy więcej informacji, jak tylko będzie to możliwe.

To nie pierwszy raz, kiedy Rockstar musi jeszcze raz pochylić się nad kodem GTA 4. W 2018 roku, tuż przed dziesiątą rocznicą premiery gry, deweloper musiał opublikować aktualizację, która usunęła ponad 50 utworów ze ścieżki dźwiękowej (powodem były wygasające licencje na niektóre kawałki). W ramach rekompensaty otrzymaliśmy kilka nowych piosenek w stacji radiowej Vladivostok FM.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: