Ta gra za darmo na Steam rozwali Wasze zmysły

Gra za darmo rozwali Wasze zmysły - PlanetaGracza
Newsy PC

Nowa gra za darmo dostępna do pobrania do bardziej takie technologiczne demo Unreal Engine 5. Mimo wszystko warte jest pobrania!

Unreal Engine 5 jest potężnym silnikiem, co czym przekonaliśmy się już wielokrotnie. W narzędziu nadal jednak drzemie wielki potencjał. Sporo rzeczy nie jest wykorzystywanych przez deweloperów, jak choćby najbardziej realistyczne możliwości generowania fizyki w grach. Od tego macie jednak tę “demówkę”.

Gra za darmo pokazuje moc Unreal Engine 5

Unreal Physics to najnowsza gra za darmo dostępna na Steam. Twórcy ze studia Jilted Generation Productions postanowili wydać swoistą “demówkę”, które pokazują potęgę narzędzi od symulacji fizyki w silniku Unreal Engine 5. Na grę składają się tak naprawdę dwa systemy, czyli FluidNinja i Chaos.

Pierwszy z nich dotyczy przede wszystkim realistycznego generowania zachowania płynów w grach wideo. Tyczy się to oczywiście nie tylko wody, ale wielu innych cieczy. Możliwe jest choćby stworzenie realistycznie zachowującej się lawy, przez którą jako bohater możemy przejść, podziwiać przy okazji jej reagowanie na nasze ruchy. Z kolei Chaos determinuje realistyczną fizykę niszczenia przedmiotów i modeli. Tak, chodzi tu przede wszystkim o system rozwałki, który pod wieloma względami jest bardziej imponujący od tego z serii Battlefield.

Nie jest to więc gra, która przekona Was fabułą czy światem przedstawionym, bo tutaj tego w ogóle nie ma. Jest to kolekcja różnych dem pokazujących możliwości silnika Unreal Engine 5. I czasami tyle wystarczy, aby zachęcić do pobierania.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie