Gra roku i najbardziej oczekiwana produkcja. Jesteście zaskoczeni?

Zobaczcie, kto zwyciężył w każdej z kategorii.

Pisaliśmy dzisiaj sporo o zapowiedziach nowych gier na The Game Awards 2017, lecz trzeba przecież pamiętać, że ideą imprezy jest wyłonienie najlepszej gry roku czy też najlepszych gier w swoim gatunku.

Zaszczytne miejsce gry roku przypadło produkcji od Nintendo – The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Tytuł zgarnął również laury za najlepsze action-adventure oraz najlepszą reżyserię.


Co w innych kategoriach? Zapraszamy do przeglądania spisu i dzielenia się opiniami. Zajrzyjcie również na to, jak głosowali gracze! Tutaj np. najbardziej oczekiwaną grą okazało się The Last of Us Part 2. Zgadzacie się z takimi wyborami?

The Game Awards 2017

Gra roku

  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Persona 5 (Atlus)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corporation)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

Najlepsza reżyseria

  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Resident Evil 7 (Capcom)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)
  • Wolfenstein 2: The New Colossus (MachineGames)

Najlepsza narracja

  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Tameem Antoniades i Elizabeth Ashman-Rowe)
  • Horizon Zero Dawn (John Gonzalez)
  • NieR: Automata (Yoko Taro, Hana Kikuchi i Yoshiho Akabane)
  • What Remains of Edith Finch (Ian Dallas)
  • Wolfenstein 2: The New Colossus (Jen Matthies i Tommy Tordsson Bjork)

Najlepsza dyrekcja artystyczna

  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Persona 5 (Atlus)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

Najlepsza muzyka

  • Cuphead (Kristofer Maddigan)
  • Destiny 2 (Michael Salvatori, Skye Lewin i C Paul Johnson)
  • Nier: Automata (Keiichi Okabe i Keigo Hoashi)
  • Persona 5 (Shoji Meguro)
  • Super Mario Odyssey (Naoto Kubo, Shiho Fujii i Koji Kondo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Manaka Kataoka i Yasuaki Iwata)

Najlepsze udźwiękowienie

  • Destiny 2 (Bungie)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Resident Evil 7 (Capcom)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)

Najlepsza gra aktorska

  • Ashly Burch jako Aloy (Horizon Zero Dawn)
  • Brian Bloom jako B.J. Blazkowicz (Wolfenstein 2: The New Colossus)
  • Claudia Black jako Chloe Frazer (Uncharted: Zaginione Dziedzictwo)
  • Laura Bailey jako Nadine Ross (Uncharted: Zaginione Dziedzictwo)
  • Melina Juergens jako Senua (Hellblade: Senua’s Sacrifice)

Nagroda za poruszanie ważnych tematów

  • Bury Me, My Love (The Pixel Hunt)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Life is Strange: Before the Storm (Deck Nine)
  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Please Knock on My Door (Levall Games AB)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow)

Najlepsza gra będąca usługą

  • Destiny 2 (Bungie)
  • Grand Theft Auto Online (Rockstar Games)
  • Overwatch (Blizzard Entertainment)
  • PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG Corporation)
  • Rainbow Six Siege (Ubisoft Montreal)
  • Warframe (Digital Extremes)

Najlepsza gra niezależna

  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Hellblade: Senua’s Sacrifice (Ninja Theory)
  • Night in the Woods (Infinite Fall)
  • Pyre (Supergiant Games)
  • What Remains of Edith Finch (Giant Sparrow)

Najlepsza gra mobilna

  • Fire Emblem Heroes (Intelligent Systems)
  • Hidden Folks (Adriaan de Jongh i Sylvain Tegroeg)
  • Monument Valley 2 (ustwo games)
  • Old Man’s Journey (Broken Rules)
  • Super Mario Run (Nintendo)

Najlepsza gra przenośna

  • Ever Oasis (Grezzo)
  • Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia (Intelligent Systems)
  • Metroid: Samus Returns (MercurySteam)
  • Monster Hunter Stories (Marvelous Entertainment)
  • Poochy and Yoshi’s Woolly World (Good-Feel)

Najlepsza gra VR/AR

  • Farpoint (Impulse Gear)
  • Lone Echo (Ready at Dawn)
  • Resident Evil 7 (Capcom)
  • Star Trek: Bridge Crew (Red Storm Entertainment)
  • Superhot VR (Superhot Team)

Najlepsza gra akcji

  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Destiny 2 (Bungie)
  • Nioh (Team Ninja)
  • Prey (Arkane Studios)
  • Wolfenstein 2: The New Colossus (MachineGames)

Najlepsza przygodowa gra akcji

  • Assassin’s Creed Origins (Ubisoft Montreal)
  • Horizon Zero Dawn (Guerrilla Games)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)
  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild (Nintendo)
  • Uncharted: Zaginione Dziedzictwo (Naughty Dog)

Najlepsza gra RPG

  • Divinity: Original Sin 2 (Larian Studios)
  • Final Fantasy 15 (Square Enix)
  • NieR: Automata (Platinum Games)
  • Persona 5 (Atlus)
  • South Park: The Fractured But Whole (Ubisoft San Francisco)

Najlepsza bijatyka

  • ARMS (Nintendo)
  • Injustice 2 (NetherRealm Studios)
  • Marvel vs. Capcom: Infinite (Capcom)
  • Nidhogg 2 (Messhof Games)
  • Tekken 7 (Bandai Namco)

Najlepsza gra rodzinna

  • Mario Kart 8 Deluxe (Nintendo)
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft)
  • Sonic Mania (Christian Whitehead, PagodaWest Games, Headcannon)
  • Splatoon 2 (Nintendo)
  • Super Mario Odyssey (Nintendo)

Najlepsza strategia

  • Halo Wars 2 (Creative Assembly i 343 Industries)
  • Mario + Rabbids Kingdom Battle (Ubisoft)
  • Total War: Warhammer 2 (Creative Assembly)
  • Tooth and Tail (Pocketwatch Games)
  • XCOM 2: War of the Chosen (Firaxis Games)

Najlepsza gra sportowa/wyścigowa

  • FIFA 18 (EA Vancouver)
  • Forza Motorsport 7 (Turn 10 Studios)
  • Gran Turismo Sport (Polyphony Digital)
  • NBA 2K18 (Visual Concepts)
  • Pro Evolution Soccer 2018 (Konami)
  • Project Cars 2 (Slightly Mad Studios)

Najlepsza gra studencka

  • Falling Sky (Jonathan Nielssen, Nikolay Savoy i Mohsen Shah, National Film and Television School)
  • From Light (Alejandro Grossman, Steven Li i Sherveen Uduwana, University of Southern California)
  • Hollowed (Erin Marek, Jerrick Flores i Charley Choucard, University of Central Florida)
  • Impulsion (Hugo Verger, Remi Bertrand i Maxime Lupinski, Institut de l’Internet et du Multimédia)
  • Level Squared (Kip Brennan, Stephen Scoglio i Dane Perry Svendsen, Swinburne University)
  • Meaning (Hariz Yet, DigiPen Institute of Technology Singapore)

Najlepszy debiut gry niezależnej

  • Cuphead (StudioMDHR)
  • Golf Story (Sidebar Games)
  • Hollow Knight (Team Cherry)
  • Mr. Shifty (Team Shifty)
  • Slime Rancher (Monomi Park)

Głosowanie graczy:

Najbardziej oczekiwana gra

  • God of War (Santa Monica Studio)
  • Marvel’s Spider-Man (Insomniac Games)
  • Monster Hunter: World (Capcom)
  • Red Dead Redemption 2 (Rockstar Games)
  • The Last of Us Part 2 (Naughty Dog)

Popularny gracz

  • Andrea Rene (What’s Good Games)
  • Clint Lexa (“Halfcoordinated”)
  • Guy Beahm (Dr. Disrespect)
  • Mike Grzesiek (Shroud)
  • Steven Spohn (AbleGamers)

Najlepsza gra esportowa

  • Counter-Strike: Global Offensive (Valve Corporation)
  • Dota 2 (Valve Corporation)
  • League of Legends (Riot Games)
  • Overwatch (Blizzard Entertainment)
  • Rocket League (Psyonix)

Najlepszy zawodnik esportowy

  • Lee Sang-hyeok „Faker” (SK Telecom 1, League of Legends)
  • Marcelo „coldzera” David (SK Gaming, Counter-Strike: GO)
  • Nikola „NiKo” Kovac (FaZe Clan, Counter-Strike: GO)
  • Je-hong „ryujehong” Ryu (Seoul Dynasty, Overwatch)
  • Kuro „KuroKy” Salehi Takhasomi (Team Liquid, Dota 2)

Najlepszy zespół esportowy

  • Cloud9
  • FaZe Clan
  • Lunatic-Hai
  • SK Telecom T1
  • Team Liquid

Nagroda od chińskich graczy

  • Honor of Kings (Timi Studio Group)
  • ICEY (FantaBlade Network)
  • Gumballs & Dungeons (QcPlay Limited)
  • jx3 HD (Kingsoft Corporation)
  • Monument Valley 2 (ustwo games)

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

9 Shares
Share9
+1
Tweet