Gra Iron Man od twórców Just Cause brzmi jak marzenie wielu graczy, a naprawdę powstawała

Gra Iron Man od twórców Just Cause naprawdę powstawała
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Gra Iron Man od twórców Just Cause była „bardzo problematycznym projektem, który mógł być bardzo, bardzo dobry”. Deweloper wypowiedział się na temat projektu niejako uśmierconego przez Disney i Marvel.

Gra miała oferować rozgrywkę przeznaczoną dla pojedynczego gracza toczącą się w otwartym świecie. Dawny pracownik Avalanche Studios, Christofer Sundberg, ujawnił, że projekt anulowano w 2012 roku, kiedy to Disney i Marvel miały zażądać od zespołu zatrudnienia sporej liczby deweloperów w celu ukończenia projektu tak szybko, jak to tylko możliwe. Twórcy Just Cause zdecydowali się na anulowanie gry, bowiem zrealizowanie żądania mogło „całkowicie rozbić studio”.

Pod koniec byłem w rozsypce. To było tak, że skracając czas rozwoju, zwiększając budżet, musielibyśmy zatrudnić 70 lub 80 osób do zespołu, za który odpowiadałbym, znajdując nowy projekt. Ale czas rozwoju został skrócony tak bardzo, że nie dało się tego zrobić. To by całkowicie rozbiło studio, gdybyśmy się na to zgodzili.

– powiedział były deweloper Avalanche Studios, Christofer Sundberg, w rozmowie z MinnMax
Transkrypcja dzięki VideoGamesChronicle

Ostatecznie wygląda na to, że Sundberg nie żałuje anulowania gry. Deweloper twierdzi, że zrezygnowanie z projektu wyszło zespołowi na dobre i pozwoliło na uniknięcie wielu problemów.

Pod koniec projektu, kiedy zespół się zmniejsza, trzeba znaleźć nowy projekt, a z tym jednym rokiem czasu na rozwój, który został ucięty w stosunku do pierwotnego planu, oznaczałoby to, że miałem rok mniej na znalezienie nowego projektu dla dużego zespołu, co byłoby niemożliwe, a zatrudnienie tych wszystkich deweloperów byłoby kompletnym koszmarem, więc tak było najlepiej.

Niedawno sieć obiegły plotki głoszące, że w produkcji znajduje się kolejna gra z Iron Manem w roli głównej. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie