God of War Ragnarok z historycznym rekordem dla PlayStation. Imponujący wynik

God of War Ragnarok z historycznym rekordem dla PlayStation
Newsy PS4 PS5

Sony może i narzeka, że Call of Duty na Xbox zabierze im klientów, ale czy słusznie? God of War Ragnarok cieszy się olbrzymią popularnością.

Od pewnego czasu PlayStation regularnie stara się zablokować przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft w obawie przed monopolizacją rynku. W końcu Call of Duty, które byłoby potencjalnie ekskluzywne dla Xboksa, może znacząco wpłynąć na sprzedaż konsol „niebieskich”. Tymczasem firma i tak nie może narzekać, bo niedawno wydany God of War Ragnarok bije rekordy i to historyczne. Ja wiem, że sprzedaż CoD-a i GoW-a nie może się za bardzo równać, ale warto pamiętać, że mówimy tu o grze wydanej wyłącznie na PlayStation i to opierającej się jedynie na rozgrywce singleplayer.

Rekordowe God of War Ragnarok

W krótkim tweecie PlayStation chwali się sukcesem swojego nowego hitu. God of War Ragnarok okazał się przekonać do siebie nie tylko recenzentów, ale i klientów. Gra okazała się największą premierą w historii marki, ale nie tylko. Ragnarok sprzedał się w liczbie 5,1 mln egzemplarzy w trakcie tygodnia od premiery, a poprzednia część „jedynie” 3,1 mln w analogicznym okresie.

To nie jest jedynie sukces w skali tej serii, ale i wszystkich gier wydanych przez PlayStation na ich konsole. Do tej pory zaszczytne miano najlepiej sprzedającej się produkcji od PlayStation Studios dzierżyło The Last of Us Part II (4 mln egzemplarzy). Teraz się to zmieniło i to właśnie nowy GoW został królem z największą sprzedażą w historii gier first-party.

Naszą recenzję GoW Ragnarok znajdziecie w tym miejscu. Wszelkie znaki wskazują na to, że jest to gra, którą posiadacze PS5 lub PS4 po prostu muszą się zainteresować. Chyba że nie macie sprzętu i czekacie na wersję PC (wierzę, że jej doczekamy!) albo wolicie… PlayStation 6?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie