Sony już wspomina o PS6 w wewnętrznych dokumentach. Potencjalna data premiery

PS6 z datą premiery? Ciekawe poufne dokumenty Sony
Newsy PS5

PS5 może i cieszy się obecnie sporą popularnością, ale Sony najwyraźniej powoli zastanawia się nad PS6. W wewnętrznych dokumentach znajdują się ciekawe informacje.

Za parę lat może okazać się, że Sony i Microsoft obnażyły przed nami trochę za dużo swoich sekretów. W końcu w dokumentach w sprawie przejęcia Activision Blizzard przewija się sporo ciekawych informacji. Teraz okazuje się, że być może wiemy, kiedy Sony spodziewa się wypuścić PlayStation 6.

PS6 w 2028 roku?

Tak, wiem, jeszcze na dobre obecna generacja nie zaczęła się rozkręcać, bo PS5 wciąż nie oferuje zbyt wielu prawdziwie next-genowych produkcji, a my już o PS6. Wygląda jednak na to, że Sony może zdawać sobie sprawę już teraz, kiedy wypuszczą następną generację urządzenia. Nowe informacje pochodzą z wewnętrznych i poufnych dokumentów Sony w związku ze sprawą przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Brytyjski regulator ds. konkurencji i rynków bada skutki inwestycji giganta z Redmond, a Japończycy starają się wpłynąć na transakcję.

W odpowiedzi na dokumenty CMA (brytyjskiego organu), Sony ponownie porusza temat Call of Duty na PlayStation. Microsoft już wcześniej oferował 10-letnią umowę wydawniczą na ten cykl. Sam szef Xbox zaznaczył, że nie zamierza zabierać marki „niebieskim”. Sony obawia się, że sprzedaż następnej generacji sprzętu gamingowego może być podyktowana właśnie dostępnością Call of Duty.

Sony w swojej odpowiedzi CMA odniosło się do kolejnej generacji konsoli PlayStation, przy czym sugerowany rok premiery został zredagowany. Było to we fragmencie, w którym odnosiło się do utraty dostępu do CoD po 2027 roku, z większym potencjałem na zmianę platformy. PlayStation 6 w 2028 roku?

– czytamy na Twitterze PiersHR

I faktycznie – taka informacja widnieje w dostępnej wersji dokumentu. Co ciekawe, w zredagowanej jego sekcji zaznaczono nawet konkretny rok, w którym PS6 miałoby się ukazać. W publicznej wersji to zamazano.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie