Co po God of War Ragnarok? Ważny szczególik kolejnej gry Santa Monica Studio

God of War Ragnarok - zrzut ekranu z walki
PS4 PS5

Santa Monica Studio obecnie dopieszcza God of War Ragnarok. Wiemy jednak, że zespół pracuje już też nad kolejną duża grą na PlayStation.

W ofercie pracy dla dewelopera mającego piastować stanowisko Senior Enviroment Concept Artist możemy znaleźć drobną wskazówkę dotyczącą kolejnej produkcji studia. Zatrudniony deweloper miałby pracować nad nieogłoszoną grą osadzoną w świecie fantasy.

Pierwsze, co przychodzi na myśl? Kolejne God of War oczywiście. Wiemy jednak, że Ragnarok zakończy nordycką przygodę Kratosa i zapewne przeniesie go do świata innej mitologii. Nowy setting może też oznaczać spore zmiany w rozgrywce. Choć nie jest to nic pewnego, opracowanie nowych przygód Kratosa w świeżym świecie i z dużymi nowościami w gameplay’u mogłoby zająć wiele lat.

Myślę jednak, że Santa Monica szykuje coś jeszcze. PlayStation jakiś czas temu dało jasno do zrozumienia, że chce, aby najwięksi przedstawiciele PS Studios pracowali nad więcej niż jednym projektem jednocześnie. Spodziewam się, że poza następcą God of War Ragnarok zespół przygotowuje dodatkowy projekt. Nie musi on być nawet związany z Kratosem.

Oczywiście sam setting fantasy to mało konkretna informacja – na upartego można tu wcisnąć nawet science-fiction. Niemniej myślę, że Santa Monica ma w zanadrzu grę, która wcale nie musi być kontynuacją nadchodzącego God of War. Nawet jeśli ostatecznie okaże się, że studio po prostu rozwija dwie odsłony serii jednocześnie, chyba nikt się za to specjalnie nie obrazi. Kratosa nigdy za dużo.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie