God of War na PC - Kratos - walka z bossem - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Brutalny zwiastun God of War na PC. Sprawdźcie, co wprowadzi nowa wersja

PlayStation właśnie opublikowało nowy trailer PeCetowego wydania God of War. Twórcy gry zachwalają w nim wiele technologii, których nie posiadają wydania stworzone z myślą o PS4 i PS5. Mam nadzieję, że macie nieco nowsze karty od NVIDIA, ponieważ to one w głównej mierze się przydadzą.

O God of War zmierzającym na PC wiadomo oficjalnie już od kilku tygodni. W międzyczasie było cicho na temat szczegółów produkcji, ale na szczęście okres tej niewiedzy jest już przeszłością. Spójrzcie na poniższy zwiastun i przekonajcie się na własne oczy, czy warto sięgnąć po ten port.

Wydanie PeCetowe zaoferuje graczom wsparcie wielu technologii, m.in. te prosto z kuźni NVIDIA. Po pierwsze pomyślano o wykorzystaniu DLSS, czyli „ficzeru” dostępnego na kartach graficznych z serii RTX. Dzięki niemu układy GPU są w stanie wygenerować znacznie więcej FPS-ów.

Drugą z zaprezentowanych nowości jest zwiększenie rozdzielczości cieni w grze względem tych z wcześniejszych wersji. Trzecie urozmaicenie to polepszone odbicia w połyskliwych powierzchniach. Nie wspomniano w tym przypadku, że ta nowość wymaga RTX-ów, więc niekoniecznie musi być mowa o ray tracingu. Ostatnią poprawką jest implementacja NVIDIA Reflex, czyli specjalnego API, które obniża opóźnienie wyświetlanego obrazu.

Premiera GoW na PC odbędzie się 16 stycznia 2022 roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%