Porównanie God of War na PC i PS5. Gra uruchomiona w 4K i 60 fps

God of War - porównanie - PC - PS5
PC PS5

Do sieci trafiło ponad 40-minutowe porównanie gry God of War w wersjach na PC i PS5. Poziom portu robi naprawdę spore wrażenie ze względu na mało odstające różnice.

Nie jest to pierwsze porównanie God of War, które omawiam na łamach Planety Gracza. Poprzednie jednak nie było aż tak długie, dlatego i tym razem warto poświęcić trochę czasu na obejrzenie materiału. Gracze PC, to powinno Was usatysfakcjonować.

Podtrzymuję wnioski wysnute po poprzednim zestawieniu materiałów z obu wersji God of War. Cienie momentami na PS5 są o wiele ciemniejsze, jednakże nie widzę widocznej różnicy w palecie samych kolorów. Zdarzają się jednak chwile, kiedy to to samo mógłbym napisać o porcie PeCetowym. Być może to drobna różnica w shaderze, który inaczej reaguje w zależności od określonych warunków.

Widać również poprawę przy wszelakim owłosieniu, np. przy zaroście Kratosa lub futrze Atreusa. To jest delikatnie bardziej szczegółowe, dzięki czemu łatwiej dostrzec pojedyncze pasma. W przypadku innych części modeli nie zauważyłem zmiany w liczbie detali.

Premiera Boga Wojny na PC odbędzie się 14 stycznia 2022 roku (jutro). Gra zmierza na Steam oraz Epic Games Store. W obu sklepach przyjdzie Wam za nią zapłacić 219 zł.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie