David Jaffe God of War

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

God of War z 2018 roku został doceniony przez twórcę oryginalnego Kratosa

Twórca pierwszych dwóch części God of War pochwalił odsłonę z 2018 roku. Były deweloper bardzo docenił pracę nowego reżysera i jego decyzje.

Powrót Kratosa w 2018 roku wyszedł właściwie perfekcyjnie. Zmiana settingu, formuły rozgrywki i sposobu narracji wyszła grze zdecydowanie na dobre, co miało odzwierciedlenie w opiniach graczy i sprzedaży samej gry.

Seria GoW przez lata wędrowała z rąk do rąk i reżyserem najnowszej części był Cory Barlog. Za pierwsze dwie odsłony odpowiadał słynny David Jaffe, który żartobliwie zwrócił uwagę Barlogowi, że lepiej, żeby jego gra była dobra.

Jaffe w końcu postanowił zabrać się za reboot przygód Kratosa na swoim kanale na YouTube. W momencie zdobycia przez Boga Wojny słynnych Ostrzy Chaosu, Jaffe nie krył nostalgii. Zobaczcie sami.

Pomiędzy twórcami wywiązała się sympatyczna rozmowa na Twitterze. Jaffe docenił fakt, że Kratos choć w grze z 2018 roku był znacznie dojrzalszą postacią, to nadal przypominał pierwowzór sprzed kilkunastu lat. Wrzucenie do gry wspomnianych Ostrzy Chaosu było miłym nawiązaniem do poprzednich części.

Takie interakcje zawsze są bardzo miłą niespodzianką. Niestety, plotki mówią, że Cory Barlog nie pracuje przy nadchodzącym Ragnaroku, a wielka szkoda. Jego wizja na przygody Kratosa była bardzo oryginalna, choć nie odbierała postaci swoistego uroku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się