Franko 2 jednak nie powstanie?

Może się okazać, że będzie to kolejna spektakularna klapa projektu sfinansowanego w ramach crowdfundingu w Polsce.

Franko 2 w marcu tego roku pojawiło się jako projekt w serwisie Wspieram.to. Jest to serwis, który działa bardzo podobnie jak zagraniczny Kickstartercom, czy też Polakpotrafi.pl. Twórcom udało się uzbierać ponad 30 tysięcy złotych, które były wymagane, aby rozpocząć realizację projektu. Dziś dowiadujemy się, że z pracy nad Franko 2 zrezygnował programista. Oczywiście nie byłoby w tym nic straszne, gdyby nie fakt, że to jedyny programista odpowiedzialny za projekt.

Na oficjalnej stronie gry na Facebooku czytamy: Zespół stracił programistę, który z przyczyn prywatnych musiał odejść z teamu. Problem ten pojawił się już jakiś czas temu, lecz mając nadzieję na szybkie rozwiązanie zaistniałej sytuacji, nie chcieliśmy o problemie informować od razu. Jak sytuacja wygląda teraz? Na chwilę obecną jesteśmy w trakcie rozmów z kilkoma studiami deweloperskimi w kraju (pierwsze spotkania już po Świętach). Jesteśmy również otwarci na wszelką pomoc zewnętrzną dot. programowania jeżeli chcecie pomóc piszcie. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby ten problem (główny powód opóźnienia premiery Franko 2) został rozwiązany.


Nie wygląda to za dobrze. Twórcy Franko 2 zebrali bowiem jedną z największych sum jeśli chodzi o zbiórki typu crowdfunding w Polsce. Na pierwszym miejscy nadal znajduje się Secret Service, który niedawno okazał się wielką klapą. Więcej na jego temat możecie znaleźć tutaj.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet