Wszystko wskazuje na to, że zagramy w Franko 2

0 komentarzy

Twórcy informują, że zebrali już 75% kwoty, która jest potrzebna na grę.

Znaleziono również firmę, która zajmie się wydaniem tytułu – IMGN PRO. Produkcja będzie kontynuacją kultowej chodzonej bijatyki z roku 1994. Pracują nad nią jedynie cztery osoby: Mariusz Pawluk, Przemysław Nogaj, Aleksandra Nazdraczew i Tomasz Tomaszek. Wszystko wskazuje na to, że poza wersją w rodzimym języku, produkt doczeka się także angielskiej lokalizacji.

Fabuła drugiej odsłony rozpoczyna się 20 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części gry. Ponownie wcielmy się w rolę Franko, który wraca samolotem do Polski. Jego wcześniejsze losy skupione były wokół pracy na zmywaku w Anglii. Oczywiście historia stanowi jedynie pretekst, by móc oddać się beztroskiemu obijaniu facjat napotykanych przeciwników.

Oprócz przemierzania zróżnicowanych lokacji na piechotę, zasiądziemy także w jednym z etapów za sterami auta. Czy powróci kultowy Fiat 126p? Na to pytanie jeszcze nie znamy odpowiedzi. Wiemy natomiast, że w grze gościnnie pojawi się Krzysztof Gonciarz w roli Gimbusa. Franko 2 ukaże się na komputerach: PC oraz Mac.

 

 

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się