Forza Motorsport 8 już grywalna i z ciekawymi nowościami

Turn 10 Studios pracuje nad Forza Motorsport 8 i jak się okazało, tytuł jest już grywalny, a dyrektor kreatywny produkcji, Chris Esaki, ujawnił kilka ciekawostek dotyczących wyścigów.

Jeśli cenicie symulację nad arcade, na pewno czekacie już na Forza Motorsport 8, która – mamy nadzieję – będzie jednym z tytułów startowych na Xbox Series X (pojawiając się jednocześnie na PC). O grze wciąż wiadomo niewiele, jednak wspomniany Chris Esaki rzucił nieco światła na ciemny tor.

Dyrektor kreatywny twierdzi, że Forza Motorsport 8 będzie zupełnie innym i niesamowitym doświadczeniem. – Droga do miejsca, w którym dziś jesteśmy, była bardzo trudna, a studio miało pierwszą szansę na granie w to nowe doświadczenie przez cały dzień i świetnie się bawiłem – zaznacza. Oprócz takich okrąglaków, Esaki podał na szczęście kilka konkretów (dzięki teamvvv).

Dowiedzieliśmy się zatem, że w nadchodzących wyścigach pojawi się nowy system związany z oponami, który symuluje sposób, w jaki ciepło oddziałuje na ciśnienie w oponach. Trasy będą miały nawierzchnie o dynamicznych temperaturach, a także dynamiczne “nawarstwianie się gumy”, w którym coraz więcej gumy z opon samochodowych przylega do powierzchni toru, zwiększając przyczepność powierzchni w miarę upływu czasu.

W grze ma pojawić się również nowy system ciśnienia atmosferycznego, który wpływa na aerodynamikę pojazdu, moc i ciśnienie w oponach. To nie wszystko, Esaki wspomniał także o całkowicie nowym systemie zawieszenia i wspomniał, że to jedne z wielu nowości, nad którymi pracuje Turn 10 Studios.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.