Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Fortnite na PS5 i Xbox Series X. Gra zostanie przeniesiona na Unreal Engine 5

Epic Games potwierdza, że Fortnite zawita na next-genach już w dniu ich premiery. Będzie to ta sama gra co na obecnej generacji, tyle że z podbitą grafiką. Prawdziwa wizualna rewolucja nastąpi nieco później, w połowie 2021 roku.

Obecna popularność Fortnite skazywała ten tytuł, by został udostępniony również na PS5 oraz Xbox Series X i traktowaliśmy to jako coś naturalnego. Jednak dobrze usłyszeć oficjalne potwierdzenie, a przy tym poznać część planów Epic Games.

Fortnite na PS5 i Xbox Series X – pierwsze szczegóły

Deweloper informuje, że Fortnite będzie dostępny na konsolach nowej generacji od ich premiery. Nie będzie to osobna wersja, a dokładnie ta sama, jaką widzimy na obecnych konsolach. Chociaż Fortnite na PlayStation 5 i Xbox Series X nie zmieni się pod względem mechaniki rozgrywki, to zyska pod względem grafiki.

Jak zaznaczają twórcy, gra zostanie zoptymalizowana do wykorzystania możliwości sprzętowych i funkcji dostępnych na konsolach nowej generacji. Co więcej, w połowie 2021 roku tytuł zostanie przeniesiony na silnik Unreal Engine 5, którego możliwości mogliśmy zobaczyć kilkanaście godzin temu (oglądając filmik zarejestrowany na PS5!).

Epic Games dodaje również, że planuje obsługę wspólnych postępów między konsolami różnej generacji i platformami tak, by nasze konta, postępy i rzeczy były przenoszone. W planach jest również gra międzygeneracyjna i żeby było jasne, przeniesienie Fortnite na next-geny nie oznacza porzucenia wsparcia na obecnej generacjiPlanujemy dalszą obsługę istniejących platform wraz z obsługą konsol nowej generacji.

Przypominamy, że obecnie trwa sezon 2 rozdziału 2 w Fortnite. Początek sezonu 3 rozdziału 2 planowany jest na 4 czerwca.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się