Gracze Fortnite wkurzeni kontrowersyjną zmianą, bo wielu z nich to dzieci

Fortnite wkurzyło graczy tą zmianą, bo wielu z nich to dzieci
Mobile Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Epic Games wprowadziło kluczową zmianę do Fortnite. Sieciowy hit battle royale doczekał się zawartości zablokowanej za… cenzurą wiekową.

Fenomen naszych czasów – Fortnite – jest jedną z najgłośniejszych produkcji cały czas, choć u nas nie pojawia się tak często. Jasne, trzeba było niegdyś wspomnieć, że do gry zawitał Geralt lub też podkreślić, jak absurdalnie piękna jest obecnie ta pozycja. Teraz wracamy do tematu gry, bo Epic wprowadził nową aktualizację. Ta blokuje wiele elementów za dość specyficzną blokadą wiekową. Dziwny pomysł, przyznajcie sami.

Fortnite i kontrowersyjna blokada

Taka blokada potencjalnie dotyczyć miała przede wszystkim wysp graczy, czyli tworzonych przez nich poziomów, w których mogą pojawić się najróżniejsze rzeczy. Do gry trafiła blokada wiekowa, dzięki czemu twórcy wysp mogą zaznaczyć, że ich zawartość jest odpowiednia nawet dla graczy młodszych od nastolatków (dla których przeznaczona jest cała gra). Problem w tym, że blokada wiekowa tyczy się nawet… skórek postaci.

I teraz gracze posiadający skórki dla kategorii T (nastolatkowie) mogą udać się na wyspę dla młodszego odbiorcy (np. 10+), gdzie ich kupiona za prawdziwe pieniądze skórka zostanie podmieniona na domyślną z bazowej wersji gry, bo nie spełnia wymagań tej kategorii wiekowej. Brzmi to idiotycznie i takie też jest, bo Epic dość dziwnie poblokował niektóre elementy wyposażenia.

Dla przykładu Lara Croft zablokowana została dla nastolatków, ale Michael Myers z Halloween już nie. Uwielbiana skórka banana z jakiegoś powodu także dostała ograniczenia. Zablokowano nawet ekrany ładowania, co jest dziwne, bo widzi je tylko gracz, który ma je wyposażone. Czemu więc blokować je przed innymi?

Grę podzielono więc na zbiór mniejszych i większych „kąsków” dla każdego, ale zależnie od jego wieku. Nic więc dziwnego, że gracze się denerwują i nie chodzi tu tylko i wyłącznie o to, że wielu z nich to dzieci, które po prostu nie mają już contentu, który miały wcześniej – starsi gracze nie do końca rozumieją blokadę i nigdy nie wiedzą, czy skórka kupiona za ciężko zarobione pieniądze w ogóle będzie im się wyświetlać. Nic dziwnego, że Epic Games zobowiązało się naprawić sytuację.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie