Polski western chwalony w recenzjach. Evil West porównywane z Gears of War

Evil West w świetnej promocji i to na Steam. Gra o wiele taniej
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Dziś premiera Evil West, czyli polskiego westernu, w którym przeciwko graczowi staną tabuny wampirów i innych potworów z koszmarów. Wedle recenzji – warto.

Evil West to nowa polska gra od Flying Wild Hog, która może okazać się niespodziewaną perełką. Nie zrozumcie mnie źle – materiały reklamowe faktycznie pokazywały naprawdę ciekawą pozycję, ale chyba nie sądziłem, że będzie aż tak dobrze. W końcu, wedle recenzentów, to idealna gra na odstresowanie się, w której wrogowie rzucają się na nas całymi grupami, a krew leje się gęsto. W sam raz po męczącym dniu w pracy.

Evil West w sam raz na nudne popołudnie

Wersja PC w serwisie Metacritic obecnie może poszczycić się oceną na poziomie 73/100. Może nie jest to wybitnie dużo, ale na tyle, aby zasugerować, że jest się czym zainteresować. Redaktor PC Invasion wystawił tytułowi notę 8/10, zachwalając sterowanie i soczystą walkę, której nie brakuje. Sama kampania fabularna zajmuje też rozsądną ilość czasu, więc nikt nie powinien się znudzić albo nie czuć niedosytu. Podobnie uważa recenzent z serwisu WellPlayed. Jego zdaniem na szczególnie wyróżnienie zasługuje skrupulatnie wykreowany alternatywny świat, w którym westerny, horrory i science-fiction mieszają się w bardzo smacznym koktajlu.

Tytuł obecnie nie ma żadnej negatywnej oceny, choć pojawiło się sporo “mieszanych”. Serwis Shacknews wystawił 7/10 podkreślając, że jest to w założeniach prosta gra, ale nawet nie obiecuje niczego “głębokiego”. W końcu w Evil West chodzi w zasadzie tylko i wyłącznie o strzelanie i obijanie potworów i innych maszkar. VG247 dało notę 6/10 zachwalając samo sedno gry i realizację, ale uważając, że cena jest trochę za wysoka w stosunku do tego, co oferuje w istocie dość mało skomplikowana rozgrywka.

Wychodzi więc na to, że mamy naprawdę udaną grę, która nie udaje, że chce byś czymś więcej. Evil West można nazwać klasycznym shooterem z ery PS3 i Xbox 360, ubranym w dzisiejsze szaty. Mechanika może i kojarzy się z Gears of War, ale sporo dobrego znajdą tu też fani odkrywania ciekawego lore.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie