Czekasz na Final Fantasy VII Remake Part 2? Mam dobrą wiadomość

Final Fantasy VII Remake 2 - gra wykorzysta mechanikę z Intergrade
PC PS4 PS5

Jeśli czekasz na kolejną część Final Fantasy VII Remake, możesz już zacierać ręce. Square Enix najprawdopodobniej szykuje oficjalne ujawnienie gry lub pierwszy konkretny pokaz.

Reżyser gry, Tetsuya Nomura, potwierdził w trakcie transmisji na żywo, że Square Enix szykuje zrzut świeżych informacji dla fanów Final Fantasy VII z okazji 25. urodzin oryginalnej gry – zauważyło VGC. Wieści mają zostać udostępnione już w czerwcu. Square wcześniej sugerowało, że szykuje rychłą prezentację gry.

Powyższe wieści zgrywają się w czasie z plotkami o ewentualnym czerwcowym pokazie gier PlayStation. Przypominam, że Final Fantasy VII Remake było przez dłuższy czas ekskluzywne dla konsol Sony i dopiero w grudniu zeszłego roku trafiło na komputery osobiste. Bardzo możliwe, że druga część odświeżenia zostanie zaprezentowana na konferencji Sony, choć nie jest to jeszcze nic pewnego.

Przypominam, że remake FFVII to nie jedyna odsłona serii, o której słyszymy ostatnio coraz częściej. Niedawno potwierdzono, że pokaz Final Fantasy XVI jest coraz bliżej. Niewykluczone, że zarówno Siódemka jak i Szesnastka doczekają się prezentacji właśnie na wydarzeniu PlayStation. Nawet jeśli nie, to fani marki mogą już zacierać ręce, bo obie gry są już zdecydowanie bliżej niż dalej.

Square Enix wspomniało niedawno, że planuje wydać w tym roku wiele gier, ale skupia się właśnie na Final Fantasy. Choć nie spodziewałbym się premiery FFXVI i/lub FFVIIR2 w tym roku, debiuty mogą być całkiem blisko.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie