Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

FIFA 21 – next-genowe włosy zawodników są godne reklamy szamponu

Fizyka włosów w next-genowej wersji gry FIFA 21 może robić wrażenie. Gracze twierdzą, że jest ona godna reklamy szamponu do włosów.

Sportowe gry wideo przeszły bardzo długą drogę i dzisiejsze odsłony serii FIFA i NBA wydają się być momentami wręcz fotorealistyczne. Pięknie oddane, realistyczne stadiony i wierne modele zawodników to jedno, ale dodatkową robotę wykonuje tutaj nawet taki detal jak fizyka włosów postaci.

Nowa odsłona FIFY również wygląda fenomenalnie, choć ma swoje problemy. Jeden z graczy FIFA 21 na PlayStation 5 zwrócił uwagę na to, jak zachowują się włosy jednego z bramkarzy – Allisona Becker.

Zawodnik może pochwalić się dość bujną fryzurą, której animacja może robić ogromne wrażenie. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.

Niektórzy twierdzą nawet, że silnik Frostbite użyty w nowej odsłonie FIFA mógłby bez problemu zostać wykorzystany do stworzenia reklamy szamponu do włosów. Cóż, ciężko się z tym nie zgodzić.

Ten mimo wszystko dość prozaiczny przykład pięknie ukazuje to, jak bardzo ewoluowały gry wideo na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Początkowo włosy zawodników w serii FIFA przypominały przecież coś na wzór różnokolorowych hełmów, a dzisiejsze gry potrafią zachwycić nawet taką błahostką, jak fryzura wirtualnej postaci.

Rozwój technologii przynosi ze sobą nową jakość oprawy wizualnej i kto wie, może fotorealizm mamy już w zasięgu ręki?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się