FIFA 21 – next-genowe włosy zawodników są godne reklamy szamponu

FIFA 21 – next-genowe włosy zawodników są godne reklamy szamponu
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Fizyka włosów w next-genowej wersji gry FIFA 21 może robić wrażenie. Gracze twierdzą, że jest ona godna reklamy szamponu do włosów.

Sportowe gry wideo przeszły bardzo długą drogę i dzisiejsze odsłony serii FIFA i NBA wydają się być momentami wręcz fotorealistyczne. Pięknie oddane, realistyczne stadiony i wierne modele zawodników to jedno, ale dodatkową robotę wykonuje tutaj nawet taki detal jak fizyka włosów postaci.

Nowa odsłona FIFY również wygląda fenomenalnie, choć ma swoje problemy. Jeden z graczy FIFA 21 na PlayStation 5 zwrócił uwagę na to, jak zachowują się włosy jednego z bramkarzy – Allisona Becker.

Zawodnik może pochwalić się dość bujną fryzurą, której animacja może robić ogromne wrażenie. Jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.

Niektórzy twierdzą nawet, że silnik Frostbite użyty w nowej odsłonie FIFA mógłby bez problemu zostać wykorzystany do stworzenia reklamy szamponu do włosów. Cóż, ciężko się z tym nie zgodzić.

Ten mimo wszystko dość prozaiczny przykład pięknie ukazuje to, jak bardzo ewoluowały gry wideo na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Początkowo włosy zawodników w serii FIFA przypominały przecież coś na wzór różnokolorowych hełmów, a dzisiejsze gry potrafią zachwycić nawet taką błahostką, jak fryzura wirtualnej postaci.

Rozwój technologii przynosi ze sobą nową jakość oprawy wizualnej i kto wie, może fotorealizm mamy już w zasięgu ręki?

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie