FIFA 20 bez Juventusu. Ronaldo wystąpi w innym klubie

FIFA 20 bez Juventusu. Ronaldo wystąpi w innym klubie
Filmiki z gier Newsy PC Polecamy PS4 Switch XOne

Odpalając FIFA 20 nie wybierzemy drużyny Juventusu, lecz spokojna głowa – Cristiano Ronaldo zagra w barwach… Piemonte Calcio.

Juventus poinformował, że na mocy podpisanej umowy, zespół pojawi się ekskluzywnie w grze eFootball PES 2020. Oznacza to tym samym, że włoskiego klubu nie zobaczymy w FIFA 20 oraz FIFA Mobile (we wszystkich nadchodzących sezonach), choć sami zawodnicy pojawią się u Elektroników.

FIFA 20 – Juventus = Piemonte Calcio

Electronic Arts wydało specjalny komunikat w związku z przejęciem Juventusu przez Konami. Elektronicy tłumaczą, że skoro nie mogą korzystać z nazwy drużyny oraz jej symboliki i barw, zrobią taki myk – powołają nowy zespół, który otrzymał nazwę Piemonte Calcio. W zasadzie będzie to Juventus, tyle że pod przykrywką.

Wszystko przez to, że EA nie może używać nazwy Juventus, herbu, strojów i stadionu włoskiej drużyny, lecz ma prawo do używania wizerunków piłkarzy Juventusu. Klub Piemonte Calcio będzie zatem wyposażony w Cristiano Ronaldo i inne znane nazwiska – słowem, otrzymamy pełny skład Juventusu.

Zawodników nowego klubu znajdziemy również w FIFA 20 Ultimate Team. Piemonte Calcio będzie ponadto grywalną drużyną w trybie kariery FIFA 20, zawierającą autentycznych graczy i aktualne oceny zawodników. Ekipa Piemonte Calcio skorzysta również z przedmiotów specjalnych (FUT), a zawodnicy drużyny będą dzielić chemię z graczami tego samego kraju, ligi i klubu.

EA podkreśla, że wspomniana umowa nie ma wpływu na FIFA 19, gdzie nadal możemy grać prawdziwym Juventusem.

Juventus w PES 2020 – trailer:

Data premiery FIFA 20 została ustalona na 27 września 2019 roku. Tytuł pojawi się na PC, PS4, Switch i Xbox One. Premiera PES 2020 odbędzie się natomiast nieco wcześniej – 10 września na PC, PS4 i Xbox One. Którą markę wybierzecie w tym roku?

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie